אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל עצרה את עדכון כרום באנדרואיד בגלל באג חמור שמוחק מידע צילום: TheNextWeb

גוגל עצרה את עדכון כרום באנדרואיד בגלל באג חמור שמוחק מידע

הבעיה זוהתה בעדכון לגרסה האחרונה (79) של הדפדפן שמובנה במערכת ההפעלה אנדרואיד. גוגל כבר דיווחה שהיא עובדת במרץ על פתרון מהיר לבעיה שפוגע בפעולתן של אפליקציות חיצוניות

17.12.2019, 11:59 | שירות כלכליסט
גרסה מספר 79 של דפדפן כרום יצאה רק לפני ימים בודדים לדסקטופ ומובייל והיא כללה באג שגורם למחיקת מידע באפליקציות מסוימות המשתמשות בדפדפן שמובנה בתוך אנדרואיד.

קראו עוד בכלכליסט

אתם עשויים לשאול את עצמכם איך יכול באג בכרום למחוק מידע באפליקציות אחרות? ובכן, ברוב הגרסאות האחרונות של אנדרואיד, כרום משמש כאמצעי תצוגת תוכן מהרשת (WebView) של המערכת - זאת אומרת שהדפדפן משמש להטענת דפים מהרשת לתוך האפליקציות.

למשל, כאשר אתם מתחברים לעמוד אינטרנט בתוך האפליקציה כמו למשל כשפותחים קישור בפייסבוק, ג'ימייל, או משתמשים בדפדפנים כמו duckduckgo שאינם בעלי מנוע פנימי לתצוגת אתרים, כרום הוא זה שאחראי להעלאת התוכן המבוקש. ישנן ל מעט אפליקציות שפועלות למעשה אך ורק בתצוגת רשת, כמו למשל אלה הבנויות עם apache cordova או חבילות של אפליקציות אינטרנטיות כמו twitter lite.

הבאג שבכרום גורם לתקלות בתצוגת אפליקציות חיצוניות, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל הבאג שבכרום גורם לתקלות בתצוגת אפליקציות חיצוניות | צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל הבאג שבכרום גורם לתקלות בתצוגת אפליקציות חיצוניות, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל

אחד השינויים בגרסה זו של כרום הוא עדכון שנעשה במיקום בו מאוחסן מידע הרשת. בקיצור, כאשר מכשירים עודכנו לכרום 79, חלק (או כל) המידע המקומי נמחק באפליקציות רשת ו-WebView. בעוד המידע עדיין, טכנית, קיים במכשיר שלכם, אין כרגע אפשרות להיכנס אליו, וזאת משום שכרום לא מחק מידע ישן אחרי ההעברה.

גרסה מספר 79 של דפדפן כרום יצאה רק לפני ימים בודדים לדסקטופ ומובייל והיא כללה באג שגורם למחיקת מידע באפליקציות מסוימות המשתמשות בדפדפן שמובנה בתוך אנדרואיד. למרבה הצער, קשה לקבל את התמונה המלאה ביחס לאפליקציות שנפגעו, שכן לעתים רחוקות אפליקציות מפרסמות מידע בנוגע לדרך בה הן נבנו. לפחות מידע השמור בחשבונות און-ליין הינו בטוח.

באתר האינטרנט one star reviews מתרבות הידיעות על אפליקציות שנפגעו מהבאג, ומפתחי אפליקציות יוצאים כנגד מפתחי הדפדפן. גוגל אשרה שעצרה את הפצת העדכון באנדרואיד אחרי שהפיצה אותו לכ-50% מהמשתמשים ושהיא שוקלת כעת פתרון : "אנחנו מבררים כרגע מהי האסטרטגיה הנכונה לפתרון הבעיה כאשר האפשרויות הקיימות הן: או להמשיך בהעברה ולהעתיק את הקבצים החסרים למקומם החדש, או להחזיר את השינוי על ידי הזזת הקבצים שהועברו למקומם המקורי". כך נמסר מהחברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות