אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן טנא תהפוך לבעלת המניות הגדולה ביותר בחברת טרפילוג צילום: אתר קרן טנא

קרן טנא תהפוך לבעלת המניות הגדולה ביותר בחברת טרפילוג

קרן ההשקעות בראשותו של אריאל הלפרין רוכשת 46% ממניות חברת ניהול ציי הרכב תמורת 33 מיליון דולר; 12 מיליון דולר יושקעו בחברה והיתר יועברו לבעלי המניות הקיימים; העסקה משקפת לטרפילוג שווי של 55 מיליון דולר אחרי הכסף

24.12.2019, 08:16 | גולן חזני
הספונסרית של מכבי חיפה מחליפה שליטה: קרן טנא, בראשותו של אריאל הלפרין, הופכת לבעלת המניות הגדולה בחברת טרפילוג, לאחר שרכשה מידי בעלי המניות הקיימים 46% ממניות החברה תמורת 33 מיליון דולר. העסקה משקפת שווי של 55 מיליון דולר לחברה אחרי הכסף. 12 מיליון דולר מהסכום יושקעו לתוך טרפילוג עצמה והיתר יועבר לבעלי המניות הקיימים לפי חלקם. אלה ידוללו ל־54% ממניות החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי המניות הגדולים בטרפילוג הם משפחת אדלר, עמיחי מערכות מידע, מ. את וורק בע"מ ותדאה הבורסאית, שבשליטת מוטי גורפונג, שמחזיקה 18% לפני העסקה. חלקם של יתר בעלי המניות העיקריים עומד על 20%-15%. אם וכאשר העסקה תושלם ידולל חלקה של תדאה ל־10.4%. היא תקבל 3.6 מיליון דולר מהסכום שתעביר טנא לבעלי המניות. תדאה תרשום גם רווח של 9.2 מיליון שקל עם השלמת העסקה.

אריאל הלפרין מנהל קרן טנא, צילום: אתר קרן טנא אריאל הלפרין מנהל קרן טנא | צילום: אתר קרן טנא אריאל הלפרין מנהל קרן טנא, צילום: אתר קרן טנא

חברת טרפילוג מוכרת לאוהדי הכדורגל, ובמיוחד לאוהדי מכבי חיפה, יותר מאשר בשוק ההון. החברה מראש העין משמשת כספונסר משני של קבוצת הכדורגל של המועדון ושמה מתנוסס בגב חולצות השחקנים.

טרפילוג, שהוקמה ב־2003, מתמחה בפיתוח שירותים ופתרונות מתקדמים לניהול ציי רכב, המאפשרים שליטה, בקרה וחיסכון מקיף בהוצאות התפעוליות השוטפות של צי כלי הרכב. את שנת 2018 סיימה החברה ברווח של 21 מיליון שקל. הגיוס האחרון שלה התבצע ב־2015. החברה מעסיקה 100 עובדים ומוצריה נמכרים בכ־30 מדינות ברחבי העולם.

בין לקוחותיה נמצאות בעיקר יבואניות כלי רכב, חברות אוטובוסים, בעלי קווי חלוקה והפצת מזון, חברות ליסינג והשכרת רכב, וצבאות זרים. בארץ יש לחברה שת"פ עם חברת הפניקס, שבה אגב, מחזיק הבעלים של מכבי חיפה, יעקב שחר, מניות. בעולם פועלת החברה באמצעות 10 מפיצים.

לתדאה נסיון עם קרן טנא, לאחר שלפני שנתיים רכשה טנא מידי תדאה את חברת נגה הנדסה מהיישוב שלומי שבצפון הארץ תמורת 34 מיליון שקל. טנא, המנוהלת ע"י אריאל הלפרין חתמה בספטמבר האחרון על עסקה לרכישת השליטה בחברת הבונים שבקיבוץ כפר הנשיא. הקרן תרכוש 74% ממניות החברה תמורת 100 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 130 מיליון שקל.

נטע לביא ממכבי חיפה, צילום: ראובן שורץ נטע לביא ממכבי חיפה | צילום: ראובן שורץ נטע לביא ממכבי חיפה, צילום: ראובן שורץ

קרן טנא תבצע את הרכישות באמצעות הכספים שגייסה במסגרת הקרן הרביעית שלה - טנא 4, שגייסה 410 מיליון דולר בספטמבר 2017. מדובר בקרן הגדולה ביותר של טנא, שגייסה 60 מיליון דולר בקרן הראשונה, 145 מיליון דולר בקרן השנייה ו־310 מיליון דולר בקרן השלישית.

דמי הניהול שגובה הקרן עומדים על 2% בשנה מההתחייבויות, שהם כ־8.2 מיליון דולר; דמי הצלחה בשיעור של 20% מהרווחים, במידה שהתשואה למשקיעים עומדת על 8% ומעלה. טנא מנהלת בימים אלה מגעים לגיוס אג"ח בחברה אחרת שהיא מובילה, גדות מסופים לכימיקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות