אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון מאסק חגג את השיא של טסלה עם בדיחת קנאביס צילום מסך: טוויטר

אלון מאסק חגג את השיא של טסלה עם בדיחת קנאביס

"וואו, המניה כל כך בהיי", צייץ מאסק כשהמניה נגעה בשיא של 420 דולר - רפרנס לתאריך ה-20 באפריל, הנחשב לחג הקנאביס הבלתי רשמי; מניית טסלה טיפסה ב-73% בשלושת החודשים האחרונים

24.12.2019, 11:50 | שירות כלכליסט

אלון מאסק פשוט לא יכול היה להחזיק את עצמו. מניית טסלהשברה אתמול שיא חדש, והוא החליט לחגוג לו עם ציוץ מבודח בטוויטר, בהתייחסות מרומזת אך ברורה לחלוטין, לעישון מריחואנה - "וואו, המניה כל כך בהיי".

מאסק פרסם את הציוץ לאחר שמניית טסלה נגעה ברמת שיא חדשה של 420 דולר. הרפרנס - התאריך 20 לאפריל (20.4) נחשב לחג הקנאביס הבלתי רשמי.  

קראו עוד בכלכליסט

יש הסברים שונים לתאריך האמור, אך הקישור הראשון ככל הנראה שנעשה בין הקנאביס למספר 420 ולתאריך האמור בחודש אפריל, נעשה על ידי תלמידי תיכון בסן פרנסיסקו בשנות ה-70, שהתכנסו לעשן ביום יום אחרי הלימודים, בשעה 16:20. מכאן הדבר התפתח ליום שבו חוגגים את הקנאביס, איש בדרכו.

אגב בסוף יום המסחר אתמול ננעלה המניה במעט פחות מהרמה האמורה - עלייה כוללת של 3.4% הובילה אותה לשווי של 419.22 דולר בנעילה.

למאסק יש סיבה טובה להיות מרוצה ולצחקק לו, לנוכח גל העליות שנרשם במניית טסלה בעת האחרונה - בשלושת החודשים שחלפו טיפסה המניה ב-73%, בין היתר בזכות דוח הרבעון השלישי המוצלח שפורסם באוקטובר.

טסלה קיבלה דחיפה גם משורה של אירועים נוספים, מעבר לתוצאות הרבעוניות; המידע שנחשף על ההתקדמות של פעילות המפעל החדש בסין; חשיפת טנדר הסייבר טראק – וההודעה של טסלה על קבלת 250 אלף הזמנות מלקוחות לרכב החדש.

החברה תפרסם בתחילת ינואר את סיכום נתוני המשלוחים שלה ברבעון הרביעי, והדוחות הכספיים המלאים של הרבעון יצאו בפברואר. בשוק מצפים לרווח רבעוני מתואם של 1.30 דולר למניה, על הכנסות של 6.7 מיליארד דולר, בהשוואה לרווח של 1.93 דולר למניה והכנסות של 7.2 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2018. 

מאסק מעשן בראיון שנערך עימו בספטמבר 2018 , צילום מסך: טוויטר מאסק מעשן בראיון שנערך עימו בספטמבר 2018 | צילום מסך: טוויטר מאסק מעשן בראיון שנערך עימו בספטמבר 2018 , צילום מסך: טוויטר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות