אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתנה לשנה החדשה: טורקיה תעלה את שכר המינימום ב-15% צילום: אי פי איי

מתנה לשנה החדשה: טורקיה תעלה את שכר המינימום ב-15%

שרת העבודה במדינה הודיעה ששכר המינימום יעלה בשנת 2020 ל-2,325 לירות טורקיות, שווה ערך ל-392 דולר לחודש

26.12.2019, 17:25 | שירות כלכליסט

טורקיה תעלה את שכר המינימום ב-15% בשנת 2020, והוא יעמוד על 2,325 לירות טורקיות (392 דולר) לחודש - כך הודיעה היום (ה') שרת העבודה במדינה היום (ה'). השרה זהרה זומוט סלצ'וק (Zehra Zumrut Selcuk) פרסמה את ההודעה בשידור חי בטלוויזיה ואמרה שעליית שכר המינימום גבוהה ב-3% מהאינפלציה הצפויה ב-2019. תחזית האינפלציה של הבנק הטורקי לשנת 2019 עומדת על 12% ולשנת 2020 על 8.2%.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שבועיים חתך הבנק המרכזי של טורקיה את שיעור הריבית פעם נוספת, בהורדה חדה מהתחזיות שנתמכה על ידי יציבות הלירה הטורקית וקריאתו של הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן להקלות אגרסיביות יותר. בהחלטת הריבית האחרונה לשנה זו, הורידה ועדת המדיניות המוניטרית את שיעור הריבית ל-12% מ-14%. זאת בעוד כלכלנים בשוק חזו הורדה מתונה יותר ל-12.5%.בהצהרה שפרסם הבנק המרכזי, הוא הוריד את הפסקה שכתב בפעם האחרונה ובה נאמר כי השקפת הבנק "במידה רבה" עולה בקנה אחד עם מסלול הדיסאינפלציה הצפוי, ורמז בכך שעתה הוא יכול לנוע לאט יותר לעבר מדיניות יותר משוחררת.

בתחילת החודש דיווח משרד האוצר הטורקי על צמיחה של כ־1% במהלך הרבעון השלישי של השנה, במה שנתפש כאיתות ראשון על כך שטורקיה יוצאת מהמיתון. הצמיחה ברבעון השלישי מגיעה לאחר שלושה רבעונים של צמיחה שלילית, בעקבות צניחת ערך הלירה המקומית בכ־30% בשנה שעברה. אם לא תתרחש התפתחות בלתי צפויה, המשק הטורקי יסיים את השנה הנוכחית בצמיחה של 0.5% בלבד. משרד האוצר הציב לשנה הבאה יעד צמיחה של 5%, אך בתנאים הנוכחים נראה כי זהו יעד לא ריאלי, בייחוד אם טורקיה תמשיך להתקבע בתודעה הבינלאומית כמדינה המאפשרת לארגוני טרור רצחניים לפעול ולגייס מימון באין מפריע בתחומה.

תומכי המפלגה העממית הרפובליקנית בטורקיה, צילום: אי פי איי תומכי המפלגה העממית הרפובליקנית בטורקיה | צילום: אי פי איי תומכי המפלגה העממית הרפובליקנית בטורקיה, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות