אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספוטיפיי בעקבות טוויטר: תפסיק למכור פרסומות פוליטיות ב-2020 צילום: שאטרסטוק

ספוטיפיי בעקבות טוויטר: תפסיק למכור פרסומות פוליטיות ב-2020

חברת הסטרימינג למוזיקה הולכת בעקבות טוויטר, פינטרסט ולינקדין: "אין לנו עדיין את מידת הכשירות לבחון ולאשר את התכנים המועלים"

28.12.2019, 15:34 | שירות כלכליסט
חברת הסטרימינג למוזיקה, ספוטיפיי, תפסיק למכור פרסומות פוליטיות בשנה הבאה. אתמול (ו') הודיעה החברה שלא תקבל יותר פרסומות פוליטיות לגרסה הנתמכת על ידי פרסומות ובפודקאסטים המקוריים והיחודיים שלה. בעוד רוב המחזור של ספוטיפיי מתבסס על 113 מיליון מנויים בתשלום, כ-141 מיליון משתמשים מאזינים למוצריה בחינם, כך לפי הכנסותיה ברבעון השלישי של 2019.

קראו עוד בכלכליסט

"בנקודת הזמן הזאת, אין לנו עדיין את מידת הכשירות הנדרשת במערכות ובכלים שלנו, כדי לבחון ולאשר באופן אחראי את התכנים המועלים. אנחנו נבחן מחדש את ההחלטה הזאת ככל שנוסיף לפתח את יכולותינו", מסר דובר מטעם החברה.

ההחלטה משפיעה אך ורק על ארצות הברית משום שזהו השוק היחידי שבו החברה מוכרת מודעות פוליטיות. ההחלטה תיושם מתישהו בתחילת שנה הבאה, והיא לא נוגעת למודעות שהוטמעו בתכנים של צד שלישי, כמו פודקאסטים שאינם בבעלות ספוטיפיי.

ספוטיפיי, צילום: שאטרסטוק ספוטיפיי | צילום: שאטרסטוק ספוטיפיי, צילום: שאטרסטוק

Ad Age, שדיווחה לראשונה על ההחלטה, מסרה כי ברני סנדרס, המתמודד על המועמדות הדמוקרטית לנשיאות, כמו גם הוועדה הרפובליקנית הארצית, פרסמו עד כה בספוטיפיי.

פלטפורמות טכנולוגיות שונות החלו לבחון את עמדתן בנושא לאור הדיסאינפורמציה שהופצה בהתמודדויות פוליטיות קודמות, כדוגמת המרוץ לנשיאות ארצות הברית בשנת 2016.

באוקטובר הכריז מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, שהחברה לא תקבל עוד פרסומות פוליטיות. באותו החודש הודיעה טיקטוק כי גם היא לא תפרסם עוד מודעות פוליטיות. לינקדין ופינטרסט אסרו גם הן פרסומות כאלה. לעומת זאת, פייסבוק, סנאפצ'ט ורדיט עדיין מפרסמות מודעות פוליטיות.

חברות סטרימינג למוזיקה אחרות, כגון siriusxm's, פנדורה וסאונדקלאוד לא השיבו מיד לבקשות הבהרה בנוגע לעמדתן ביחס לפרסום מודעות פוליטיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות