אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הצלחת ניסוי: סול ג'ל של מורי ארקין מזנקת ב-108% בנאסד"ק

בעקבות הצלחת ניסוי: סול ג'ל של מורי ארקין מזנקת ב-108% בנאסד"ק

החברה דיווחה על תוצאות חיוביות לניסוי קליני שלב 3 לתרופת האקנה שלה - Twyneo; המנכ"ל אלון סרי לוי: "אנו מצפים שהתרופה תהיה זמינה לרופאים ולחולים כבר במחצית השנייה של 2021"

30.12.2019, 17:54 | צלי גרינברג
מניית חברת הדרמטולוגיה הישראלית סול ג'ל טכנולוגיות (Sol Gel Technologies) מזנקת ב-108% עם במסחר בנאסד"ק, לאחר שדיווחה על תוצאות חיוביות לניסוי קליני שלב 3 לתרופת האקנה 'Twyneo' שפיתחה. סול ג'ל נסחרת בנאסד"ק בשווי 188 מיליון דולר ונמצאת בבעלות מורי ארקין (65% החזקה).

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתרופה למחלת האקנה וולגריס (Acne Vulgaris) - פצעי בגרות, והחברה מדווחת כי שני ניסויים שערכה עם 858 משתתפים העלו כי התרופה הציגה שיפור מובהק סטטיסטית בכל נקודות הקצה המשותפות העיקריות לחולים, וכי מספר הנגעים המודלקים והלא מודלקים לאחר הניסוי היו פחותים מאשר לפניו. 

מורי ארקין מורי ארקין מורי ארקין

עוד דיווחה החברה כי התוצאות הקליניות הן שחזור מלא של התוצאות של ניסוי שלב 2 שערכה, וכי התוצאות יוגשו למינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) במהלך המחצית השנייה של 2020. החברה צופה כי בהינתן אישור מה-FDA המוצר יגיע לשוק בחציון השני של 2021.

ד"ר אלון סרי לוי, מנכ"ל סול ג'ל, מסר במסגרת הדיווח כי "התוצאות החזקות הללו מדגימות עוד יותר את הפוטנציאל הגלום בטכנולוגיית מיקרו-קפסולה כדי לספק יעילות ראשונה מסוגה בטיפול אקנה אקטואלי. אנו מצפים להגיש את ה-NDA (בקשה לתרופה חדשה) במחצית השנייה של 2020 ולעבוד עם ה-FDA דרך סקירת היישום שלנו, כדי ש-Twyneo תהיה זמינה לרופאים ולחולים כבר במחצית השנייה של 2021".

הילרי בולדווין, פרופסור חבר בתחום הדרמטולוגיה בבית הספר לרפואה 'ג'ונסון רוברט רוטג'רס' (Johnson Robert Rutgers), ונשיאה לשעבר של האגודה האמריקאית לאקנה מסרה בהודעת החברה כי "תרופת ה-Twyneo משלבת שני חומרים טופיקליים מהבטוחים והיעילים הזמינים כיום לטיפול באקנה, לתרופה אחת. עקב בעיות יציבות, שני החומרים האלה לא עובדים טוב ביחד, ולפיכך לא יכולנו להמליץ על יישום משותף שלהם. המידע המוצג היום (בניסוי של סול ג'ל) מראה שהפורמולציה הייחודית בעלת יעילות גבוהה מבלי להתפשר על הסבילות לתרופה. אני מאמינה שהרופאים ישאפו לצרף את תרופת ה Twyneo לסל הטיפולים במחלת האקנה".

שוק האקנה האמריקאי מוערך בכ-1.9 מיליארד דולר בשנה, ומלבד Twyneo, לחברה יש מוצר עיקרי נוסף בשם Epsolay - תרופה לאדמומית הפנים. אפסוליי פירסמה תוצאות ניסוי קליני שלב 3 כבר בחודש יולי האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות