אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור ביקשה לפסול את השופטת - הדיון בעניינה נדחה צילום: יריב כץ

ענבל אור ביקשה לפסול את השופטת - הדיון בעניינה נדחה

לטענת יזמת הנדל"ן לשעבר, יש לפסול את השופטת דנה אמיר מלדון בהליך הפלילי שבו היא מואשמת משום שבעלה שותף בכיר במשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס, אמיר ושות', שבין לקוחותיו ניתן למצוא גורמים המעורבים בתיק. אתמול הודיעה אור לבית המשפט כי היא מתעקשת לייצג את עצמה בהליך הפלילי - ללא עורך דין

01.01.2020, 13:56 | עמיר קורץ וליטל דוברוביצקי
למרות סכנת המאסר ענבל אור מתעקשת לייצג את עצמה במשפט הפלילי נגדה למרות שבמידה ותורשע היא צפויה לספוג עונש מאסר, הודיעה אור לבית המשפט כי אין חובה שעורך דין ייצג אותה - וכי היא בוחרת לייצג את עצמה ליטל דוברוביצקילכתבה המלאה

שופטת בית משפט השלום בתל אביב דנה אמיר, דחתה היום (ד') את הדיון בעניינה של ענבל אור. זאת, לאור בקשה שהגישה מארגנת קבוצת הרכישה, לפסול את השופטת אמיר בטענה שבעלה שרון אמיר הוא שותף בכיר וראש מחלקת המיזוגים במשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס, אמיר ושות', שברשימת הלקוחות שלו ניתן למצוא - כך לטענת אור - גורמים המעורבים בתיק שלה.

בין היתר טוענת אור כי המשרד האמור ייצג אותה ואת קבוצת החברות שלה בעבר, ובין לקוחות המשרד נמנים גם שותפיה העסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

ענבל אור, צילום: מוטי קמחי ענבל אור | צילום: מוטי קמחי ענבל אור, צילום: מוטי קמחי

   

ענבל אור, המואשמת בשורה של עבירות - ביניהן מירמה וזיוף - מבקשת בנוסף מבית המשפט שיורה לפרקליטות להעביר לידיה מידע וחומרים הנוגעים לענייניה, שנמצאים לטענתה בטלפון הנייד של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה. מדובר בתכתובות שתוכנן אסור בפרסום בצו בית משפט לאחר שנפרצו, אולם חלק מהן דלפו בתקופה האחרונה ופורסמו באינטרנט.

בבקשה שהגישה אור לבית משפט השלום בתל אביב היא טוענת כי בעקבות פרסומים שונים, ובראשם כתבת תחקיר של העיתונאית שרון שפורר באתר "המקום הכי חם בגיהנום", "עולות ראיות חדשות הנוגעות לעניינה". היא מציינת בפנייתה שמות של שופטים, עורכי דין ורואי חשבון, שהיו קשורים לנוה ומוזכרים בכתבה, ושלטענת אור, "פעלו בכוונה פלילית לגרימת קריסת חברות המבקשת, בכדי להונות ולגזול את כל רכושה".

במקביל הודיעה אתמול אור לבית המשפט כי בחרה לייצג את עצמה בתיק בו היא מואשמת. אור טוענת כי אין כל חובה על פי דין לחייב אותה להיות מיוצגת על ידי סנגור פלילי.

בנוסף, קראה אור בפתח הדיון היום ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לחקור את התנהלות המעורבים בפרשה, ואת הקשרים של הגורמים הושנים לאפי נווה.

במהלך הדיון אמרה השופטת אמיר: "הדיון נקבע להיום, בין היתר לגבי סוגיית ייצוג הנאשמת כמו גם שאלת העתקת חומרי החקירה או סריקתם. טרם הדיון הוגשה בקשה על ידי הנאשמת שהובאה לידיעתי רק עתה. המדובר בבקשה עבת כרס שטרם למדתי, וטרם הועברה לתגובת הצדדים. בנסיבות אלה הדיון יידחה וייקבע ל-19 בינואר".

כתב האישום שהגישה בחודש ספטמבר פרקליטות מיסוי וכלכלה נגד אור מתאר בפירוט את אופן התנהלותה הפלילית לכאורה של מי שהיתה האדם הכי מזוהה עם ענף קבוצות הרכישה. הוא כולל 15 אישומים בשורה של עבירות מס, מע"מ, מירמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות וכלפי מנהל סניף בנק, זיוף ועבירות על חוק הגנת הצרכן.

העבירות נעשו בין השנים 2016-2008, בהן פעלה אור בשוק הנדל"ן למגורים באמצעות קבוצת חברות שבשליטתה ובניהולה. בנוסף, חלק מאישומי המס מיוחסים גם לסמנכ"ל הכספים של החברות, דרור גלעדי, המיוצג על ידי עו"ד דריה גולדין. מואשמות נוספות הן החברות עצמן, לשעבר בקבוצת החברות של ענבל אור, שנמצאות בפירוק ומיוצגות על ידי עורכי הדין אורית חיון ואיתן ארז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות