אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיים הנישוב השני באסדת לווייתן; המשרד להגנת הסביבה: "הזיהום היה מזערי" צילום: אלבטרוס

הסתיים הנישוב השני באסדת לווייתן; המשרד להגנת הסביבה: "הזיהום היה מזערי"

לפי נתוני המשרד, בין השעות 15:45 ל-17:00 התבצע החלק המשמעותי של הנישוב, במהלכו נפלטו פחממנים, כולל בנזן. "היקף הפליטה מהאסדה בפועל, כפי שעולה מנתוני מפקחי המשרד, היה נמוך משמעותית מהכמויות שבהן נעשה שימוש במודלים טרם ביצוע הנישוב", מציינים במשרד

06.01.2020, 17:39 | ליאור גוטמן

המשרד להגנת הסביבה הודיע כי לפני שעה קלה (ב') הסתיים שלב הנישוב השני שבוצע היום באסדת לווייתן, במסגרת תקופת ההרצה של האסדה, שבמהלכו נפלטו גזים מצנרת האסדה כבר ממשעות הבוקר ועד השעה 17:00.

קראו עוד בכלכליסט

"כפי שהוכח בנישוב הראשון שבוצע בשבוע שעבר, כך גם היום - ההשפעה על איכות האוויר באזור החוף מול האסדה היתה מזערית, כמו שצפה המשרד להגנת הסביבה לאורך כל הדרך", נמס.

לפי נתוני המשרד, החל משעה 15:45 ועד השעה 17:00 לערך התבצע החלק המשמעותי של הנישוב, במהלכו נפלטו פחממנים, כולל בנזן - המרכיב שהמשרד להגנת הסביבה עקב אחריו באופן הדוק. "היקף הפליטה מהאסדה בפועל, כפי שעולה מנתוני מפקחי המשרד, היה נמוך משמעותית מהכמויות שבהן נעשה שימוש במודלים טרם ביצוע הנישוב. המשרד יפרסם, לאחר בדיקתם, את הנתונים המדויקים של הפליטה מהאסדה. עם סיום שני הנישובים, בהתאם לתוכנית ההרצה, בימים הקרובים יופעלו באסדה כל מערכות הפחתת הפליטות בשגרה. גם בנישוב השני, צוותי המשרד להגנת הסביבה היו פרוסים במהלך היום במרכז הבקרה של איגוד ערים שרון-כרמל, בתחנות הניטור, בערים וביישובים, וכן על האסדה", אומרים במשרד.

חדר בקרה אסדת לווייתן (ארכיון) חדר בקרה אסדת לווייתן (ארכיון) חדר בקרה אסדת לווייתן (ארכיון)

במשרד להגנת הסביבה צייני כי בשעות הבוקר נשבה רוח דרום מזרחית לאורך החוף, אשר הובילה את המזהמים מהאסדה לכיוון צפון-מערב, מעל הים. כיוון הרוח כעת הוא דרום, דרום-מערב – כך שהרוח לא הגיעה לכיוון יישובי החוף. על פי תחזית מזג האוויר, צפויה הרוח בשעות הערב והלילה להיות דרומית עד דרומית-מזרחית.

עם סיום פעולה זו נפתחו למעשה ארבע בארות המאגר, מה שיאפשר הזרמת גז למצרים כבר בשבועות הקרובים. חברת החשמל של ירדן מקבלת את הגז שהיא רכשה כבר משבוע שעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות