אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוכה בבלאקרוק: המנהל הבכיר שפוטר בשל רומן, הוזמן מטעמה לפורום דאבוס צילום: בלומברג

מבוכה בבלאקרוק: המנהל הבכיר שפוטר בשל רומן, הוזמן מטעמה לפורום דאבוס

ענקית ניהול הנכסים האמריקאית פיטרה בחודש שעבר את מארק וויזמן, שנשוי לבכירה בבלאקרוק, בשל רומן עם עובדת בחברה; עכשיו מתברר כי טרם פיטוריו הוא היה ברשימת המשתתפים בדאבוס. עתה ההנהלה מנסה להסירו מהרשימה

06.01.2020, 18:30 | שירות כלכליסט

דין ודברים מביך מתנהל בימים אלה בין בלאקרוק, חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, למארגני פורום דאבוס שיערך ב-23-20 בינואר.

קראו עוד בכלכליסט

הנושא, כיצד פותרים את עניין נוכחותו הלא רצויה בכנס של מארק וויזמן (Mark Wiseman), עד לאחרונה אחד האנשים הבכירים בבלאקרוק, שמגיע לדאבוס באופן מוזר כנציג בלאקרוק - למרות שזו פיטרה אותו לפני חודש. למגינת ליבה של החברה, וויזמן נמצא עדיין ברשימת המוזמנים של הכנס, ועדיין כנציג שלה.

וויזמן נחשב עד לפני חודש אחד המועמדים המובילים לרשת את מנכ"ל ומייסד בלאקרוק לארי פינק, כך שההחלטה על פיטוריו התקבלה בהלם מצד עוןבדי החברה והלקוחות.

מארק וויזמן, בכיר בבלאקרוק שפוטר עקב רומן עם עובדת בחברה, צילום: בלומברג מארק וויזמן, בכיר בבלאקרוק שפוטר עקב רומן עם עובדת בחברה | צילום: בלומברג מארק וויזמן, בכיר בבלאקרוק שפוטר עקב רומן עם עובדת בחברה, צילום: בלומברג

הסיבה לפיטורים היתה רומן עם אחת מעובדות החברה. לפי הודעת בלאקרוק, הרומן עצמו לא היה הסיבה הישירה לפיטורים, אלא העובדה שלא דיווח עליו לנציגים האחראים בקבוצה, בניגוד לתקנות ברורות בעניין. אלא שוויסמן היה למעשה בסוג של מלכוד, שכן הוא נשוי לאחת הנשים הבכירות והחזקות ביותר בתוך בלאקרוק, מרסיה מופאט (Marcia Moffat), המנהלת את פעילות הקרן בקנדה.

וויסמן ניהל רומן לא רק עם קולגה שלו, אלא גם עם קולגה של אשתו, שבשל העובדה שנותרה אלמונית, מידת "קרבתה" התעסוקתית לאשתו אינה ידועה. ספק אם בבלאקרוק היו מקבלים בהבנה דיווח לקוני על רומן שכזה. ובכל מקרה, ללא הדיווח, ודאי לאחר שהפרטים נחשפו, מבחינת מנהלי הקרן, ההחלטה לפטרו היתה בלתי נמנעת.

"כאשר הפירמה שלנו מזהה הפרה של המדיניות שלנו, באופן שאינו הולם את הערכים שלנו, אנו מגיבים במהירות ובהחלטיות", מסר יו"ר ומנכ"ל (והמייסד) של בלאקרוק לארי פינק, בהודעה על הפיטורין, שעליה חתום גם נשיא הקבוצה רוב קפיטו.

וויזמן עצמו מסר אז: "ניהלתי קשר עם אחת מהקולגות שלי מבלי לדווח על כך. אני מתחרט על הטעות שלי ומקבל את האחריות על מעשי".

מרסיה מופאט , אשתו של מארק וויזמן, בכירה בבלאקרוק, צילום: בלומברג מרסיה מופאט , אשתו של מארק וויזמן, בכירה בבלאקרוק | צילום: בלומברג מרסיה מופאט , אשתו של מארק וויזמן, בכירה בבלאקרוק, צילום: בלומברג

פחות מחודש עבר, ובבלאקרוק הבינו כאמור שוויסמן אמור לייצג אותה בכנס הקרב בדאבוס. החברה הסדירה את זימונו לכנס, לצד חברים נוספים בהנהגה הבכירה, שבועות רבים לפני הפתיחה, כמקובל - וכאמור רק בחודש שעבר התקבלה החלטה מיידית על פיטוריו. בינתיים, וויסמן שולב ברשימת המוזמנים המאד מכובדת ושמורה של הכנס, ועדיין כחלק מנציגיה של בלאקרוק.

לא ברור בדיוק מתי הבינו בבלאקרוק שהמנהל הבכיר שלהם מחזיק רשמית בזימון לדאבוס בשם הקבוצה, אך לפי דיווח של ה"פייננשל ניוז", בימים האחרונים פנתה הקבוצה למנהלי כינוס הפורום הכלכלי העולמי בניסיון למנוע את השתתפותו על חשבון נציג של הקבוצה, או מטעם קבוצה באופן כלשהו.

בבלאקרוק פנו בימים האחרונים למנהלי הכנס, בהבהרה ובדרישה שוויזמן לא מייצג ולא יוכל לייצג את בלאקרוק, ושבאופן כללי השתתפותו אינה יכולה להיות על חשבון או מטעם הקרן. פינק עצמו הוא חבר במועצת המנהלים של הפורום הכלכלי העולמי, והוא כמובן יגיע לכנס בדאבוס יחד עם עמיתיו בקבוצה, חברי צוות הניהול ברברה נוביק ופיליפ הילדרברנד, שניהם סגני יו"ר בבלאקרוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות