אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילת מקדמת אתר נופש מוזל בחוף הדרומי צילום: צילום: מאיר אוחיון

אילת מקדמת אתר נופש מוזל בחוף הדרומי

החברה הכלכלית אילת פרסמה מכרז ל־22 דונם, בין המצפה התת־ימי לחוף שמורת האלמוגים, להקמת מתחם קמפינג משודרג שיציע לינה זולה יותר מבתי המלון

07.01.2020, 08:02 | אמיתי גזית

מכרז להקמת אתר נופש חדש בחוף הדרומי באילת יצא לדרך. החברה הכלכלית אילת פרסמה בימים האחרונים מכרז להקמה והפעלה של אתר נופש על 22 דונם, המוכרים כמתחם הקרולינות ומשתרעים לאורך רצועת החוף שבין המצפה התת־ימי לקצה הצפוני של חוף שמורת האלמוגים.

קראו עוד בכלכליסט

התכנון הוא להקים במקום מתחם גלמפינג (Glamping), כלומר קמפינג משודרג, שיכלול 400-300 מיטות, ישמר את האווירה המדברית, ויציע פתרונות לינה זולים יחסית ובאווירה שיתופית.

הדמיית המתחם. יכלול גם חדר אוכל או מסעדה, סלון ציבורי ומרחב עבודה משותף, הדמיה: מייזליץ כסיף אדריכלי הדמיית המתחם. יכלול גם חדר אוכל או מסעדה, סלון ציבורי ומרחב עבודה משותף | הדמיה: מייזליץ כסיף אדריכלי הדמיית המתחם. יכלול גם חדר אוכל או מסעדה, סלון ציבורי ומרחב עבודה משותף, הדמיה: מייזליץ כסיף אדריכלי

על ההצעות לכלול יחידות אירוח מגוונות מבחינת כמות האורחים ביחידה, ממיטה אחת בלבד עד חדר לזוג או יותר. כמו כן היזמים יכולים להציע רעיונות למבנים שונים שישמשו ללינה. הצעות לא מחייבות של החברה הכלכלית כללו אוהלי ירט או טיפי, ערסלים, צינורות בטון ומכולות שיוסבו לחדרים וסוגים אחרים של מבנים יבילים.

על פי הערכות מחיר של לילה באתר ינוע בין 20 דולר למיטה עד כ־200 דולר לחדר זוגי פרטי. בנוסף לכך יכלול המתחם חדר אוכל או מסעדה, סלון ציבורי, מרחב עבודה משותף, שירותים ומקלחות משותפים, פרגולות, בריכת שחייה ופינות מנגל.

"אנחנו קשובים לתייר שמחפש אירוח אלטרנטיבי. המטרה היא להציע מגוון אפשרויות אירוח בטווחי מחיר מגוונים: נמוך, בינוני ויקר", אמר ל"כלכליסט" ראש העיר מאיר יצחק הלוי.  

שטח המתחם העתידי. הזוכה ייבחר בין היתר לפי גובה דמי השימוש שהוא ישלם לעירייה, צילום: צילום: מאיר אוחיון שטח המתחם העתידי. הזוכה ייבחר בין היתר לפי גובה דמי השימוש שהוא ישלם לעירייה | צילום: צילום: מאיר אוחיון שטח המתחם העתידי. הזוכה ייבחר בין היתר לפי גובה דמי השימוש שהוא ישלם לעירייה, צילום: צילום: מאיר אוחיון

קהל היעד שאליו מכוונים באילת הוא חובבי ספורט המים, צלילה וגלישה, ונופשים שמעדיפים אירוח בחיק הטבע, בעלות לא גבוהה יחסית. בין היתר מכוונים לאנשים שסגנון חייהם מכונה נוודות דיגיטלית. כלומר אנשים צעירים בדרך כלל, שמתפרנסים באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית שמאפשרת להם לקיים אורח חיים נוודי. ובמילים אחרות, לטייל ולעבוד בעת ובעונה אחת.

אבי כהן, מנכ"ל החברה הכלכלית אילת: "המתחם יהיה מותאם להתפתחויות הטכנולוגיות, ובכלל זאת יציע לאורחיו נקודות להטענת מחשבים וטלפונים ורשת אינטרנט אלחוטית ללא תשלום וכן חללי עבודה מעוצבים ומצוידים באמצעים הרלוונטיים לפעילות של CoWorking ולעבודה עצמאית".

אילת היא בעל זכויות החכירה במתחם, ועל פי מסמכי המכרז רשות מקרקעי ישראל התחייבה להאריך את תוקף ההסכם. הזוכה יחתום על חוזה לעשר שנים מול החברה הכלכלית עם אופציה להארכתו בחמש שנים.

הגשת הצעות עד ה-3 במרץ

ב־22 החודש ייערך מפגש מציעים ראשון, המועד האחרון להגשת הצעות הוא 3 במרץ. מציעים יהיו רק חברות עם ניסיון בענף המלונות, אשר הכנסותיהן מהפעלת מתחמי תיירות הן לפחות 100 מיליון שקל בשנה.

הזוכה ייבחר על פי גובה דמי השימוש החודשיים שהוא יציע לשלם לעירייה, המורכבים מסכום קבוע ותוספת של שיעור מסוים מההכנסות. כל זאת בשקלול שורה של קריטריונים איכותיים, ובהם איתנות פיננסית, מאפיינים תכנוניים של המתחם, כגון ייחודיות חוויית האירוח, ושיתוף פעולה עם עסקים מקומיים.

"המכרז לפיתוח המתחם הוא סנונית ראשונה להגשמת התוכנית האסטרטגית לפיתוח חופי אילת שהושלמה ב־2016", מסביר אסף אריכא, מהנדס העיר.

"על פי אותה תוכנית אסטרטגית, רצועת החוף הדרומית של אילת, שתיקרא עין צוף, תישמר עם בינוי מועט, יותר אקולוגית וקרובה יותר לטבע, ואילו ברצועה הצפונית יישמר הבינוי האינטנסיבי שמאפיין אותה כיום".

על פי אותה תוכנית, בשטח ממערב למתחם הקרולינות יוקם חניון ל־440 רכבים. הכביש יוסט מערבה כדי לפנות מקום לטייל שאמורה להימתח עד מעבר טאבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות