אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר ההגנה האמריקאי מכחיש: "לא מתכננים לסגת מעיראק" צילום: איי פי

שר ההגנה האמריקאי מכחיש: "לא מתכננים לסגת מעיראק"

מוקדם יותר דווח בסוכנויות כי הקואליציה האמריקאית בהובלת צבא ארה"ב הודיעה במכתב שהעבירה לצבא עיראק כי החליטה לסגת מהמדינה. השר מארק אספר הגיב: "לארה"ב אין שום כוונה לסגת מעיראק"

06.01.2020, 23:18 | ynet

שר ההגנה האמריקאי מארק אספר מכחיש את הדיווחים שלפיהם ארצות הברית הודיעה על נסיגת כוחות הקואליציה מעיראק. "לארצות הברית אין שום כוונה לסגת מעיראק", אמר אספר.

מוקדם יותר הערב דווחו סוכנויות הידיעות רויטרס ו-AFP כי הקואליציה האמריקאית בהובלת צבא ארה"ב הודיעה במכתב שהעבירה לצבא עיראק כי החליטה לסגת מהמדינה. ההודעה באה יממה אחרי שהפרלמנט העיראקי הצביע בעד סילוק הכוחות האמריקאיים, בעקבות חיסולו של מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני בבגדד.

קראו עוד בכלכליסט

לפי רויטרס, במכתב לעיראקים מסרה הקואליציה בראשות האמריקאים כי החליטה לסגת "מתוך כבוד לריבונותה של עיראק". היא ציינה כי "תפרוס מחדש" את כוחותיה "בימים ובשבועות הקרובים".

קאסם סולימאני, צילום: איי אף פי קאסם סולימאני | צילום: איי אף פי קאסם סולימאני, צילום: איי אף פי

ארה"ב מחזיקה בעיראק כמה אלפי חיילים המאמנים את כוחות הביטחון העיראקיים במסגרת הסכם בין הצדדים, במטרה למנוע את חזרתו של דאעש, שמוגר רק לפני שנתיים אחרי שלוש שנים שבהן חולל זוועות במדינה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: איי פי

ארה"ב, נזכיר, גם תורמת כסף וציוד רב במסגרת הניסיון לשקם את עיראק מאז הפלת משטרו של סדאם חוסיין בפלישה האמריקאית למדינה ב-2003, והתמיכה שלה חיונית ליציבותה של עיראק.

אם האמריקאים יסיגו את חייליהם מעיראק, מדובר בהישג גדול לאיראן - ולמפקד כוח קודס שלה שחוסל בסוף השבוע, קאסם סולימאני. סולימאני הוביל את ניסיונותיה של איראן לדחוק את רגלי האמריקנים מאיראן, שבה מבקשת טהרן להגביר עוד ועוד את השפעתה
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות