אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מתגאה: חצי מיליארד משתמשים בשירות אסיסטנט בכל חודש צילום: שאטרסטוק

CES 2020

גוגל מתגאה: חצי מיליארד משתמשים בשירות אסיסטנט בכל חודש

במקביל דיווח ההחברה על מספר תכונות חדשנות שיוטמעו בה כגון הקראת טקסטים ארוכים. ואולם, גוגל יכלה להתהדר במספר משתמשים גדול יותר בהתחשב בכך שאסיסטנט מותקנת על כל מכשירי האנדרואיד של השנים האחרונות

09.01.2020, 14:24 | שירות כלכליסט
גוגל אסיסטנט נמצאת בשימוש של כ-500 מיליון משתמשים חודשיים (MAU), כך מסרה גוגל. בהזדמנות זו הכריזה ענקית האינטרנט על מספר מאפיינים שיושקו ב-2020. התכונה החשובה ביותר שתוצג היא קול חדש שקורא מאמרים ודפי אינטרנט בקול רם למשתמשים, בקול יותר נייטרלי ואנושי. מאוחר יותר השנה, הקריאה "היי גוגל, קרא את זה," או "היי גוגל, קרא את העמוד הזה" יפעילו את האסיסטנט שיקרא או יתרגם טקסט ממאמר או עמוד אינטרנט ל-42 שפות.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב הנוכחי קריאת טקסטים ארוכים תתמוך במאמרים ודפי אינטרנט אך בהמשך היא עשויה לאפשר קריאת מיילים, כך אמר דובר של החברה ל-Venture Beat. אסיסטנט גם יתמוך בהמשך בטלויזיות הייסנס ו-TCL, גם כשהן כבויות; עוד פיצ'רים כוללים חיוג מקוצר מעוצב מחדש ופקודות קול חדשות ממוקדות פרטיות המשתמשים. כל זה כחלק מהכרזותיה של החברה ב-CES השבוע בלאס וגאס.

גוגל אסיסטנט גוגל אסיסטנט גוגל אסיסטנט

גוגל רוצה שיותר יצרניות טלוויזיה יתקינו מיקרופונים לצורך זיהוי קול מטווח רחוק, על מנת לגרום לרמקול הטלוויזיה לפעול בצורה דומה לזו של רמקולים חכמים כיום. לא ברור אם זה רעיון טוב עבור מי שפרטיות חשובה לו מאוד, אך עבור מי שכבר משתמש באסיסטנט דרך רמקולי הום - זה עשוי להיות פתרון לא רע אם הוא לא מעוניין להציב רמקול בכל חדר בבית. התצוגה החכמה של גוגל Nest כבר כיום יודעת לשתף בתוכן ויזואלי בתגובה לשאלות. אך גוגל אסיסטנט שיותקן בטלוויזיות יפעל בדומה לרמקול חכם, ורק יפעיל את הטלוויזיה אם המשתמש חפץ בכך, ויציג ערוץ או תכנית שהמשתמש רוצה לראות.

עם זאת יש לציין שמספר המשתמשים בו מתהדרת גוגל אינו מרשים בהתחשב בכך שישנם כ-4 מיליארד מכשירי אנדרואיד בעולם שתומכים בשימוש באסיסטנט. יכול להיות שזה קשור לכך שהסייענית הקולית של גוגל עדיין לא תומכת באופן מלא בשפות רבות. בעברית למשל ניתן רק לקבל זיהוי קולי לטובת הכתבה או חיפוש, אך לא להפעלה של תכונות מתקדמות יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות