אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבנק הפועלים - לבבילון: הג'וב החדש של  אריק פינטו צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מבנק הפועלים - לבבילון: הג'וב החדש של אריק פינטו

מנכ"ל הפועלים לשעבר ימונה לדירקטור בחברת הפרסום באינטרנט - ובהמשך צפוי להתמנות ליו"ר; גם גבי דישי, ממנהלי קבוצת הקרנות אלפא, ימונה לדירקטור בחברה; פינטו: "״אפעל לתרום מניסיוני הניהולי, העיסקי והטכנולוגי לצמיחת בבילון ואני מודה על האמון שניתן בי״"

09.01.2020, 17:22 | צלי גרינברג

חברת בבילון, הפועלת בתחום הפרסום באינטרנט ונסחרת בבורסה בתל אביב, מתכננת להעלות לאישור הדירקטוריון את כניסתם של אריק פינטו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים, ואת גבי דישי, ממנהלי קבוצת הקרנות אלפא, כדירקטורים בחברה, ומתכוונת לאשר את פינטו בעתיד הקרוב כיו"ר. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

 

פינטו אומנם איש פיננסי, אך הוביל בתקופתו כמנכ"ל פועלים יישום של של טכנולוגיות מתקדמות, באמצעות הצוות שמתחתיו, בהן טכנולוגיות סייבר, ביג דאטה, אפליקציות פיננסיות ועוד.

לפני כשבועיים הגדילה קרן אלפא את החזקתה במניות החברה ל-.30.3%, לאחר שרכשה 16% נוספים תמורת 21 מיליון שקל. ברכישת המניות השתתפה גם פועלים IBI, שאלפא היא בעלת עניין בה, ושילמה כ-12 מיליון שקל עבור כ-9.2% ממניות בבילון. 

רכישת המניות הנוספות של אלפא בוצעה בפרמיה של כ-43% על מחיר המניה בבוקר ההודעה על הרכישה, וציינה כי התשלום הגבוה נבע מהיקף המזומן העומד לרשות בבילון מחד, והתוכניות האסטרטגיות שהיא מייעדת לחברה מאידך. מאז בוקר הדיווח על רכישת המניות הנוספות זינקה מניית בבילון בכ-31.8%, נכון לתחילת יום המסחר היום (ה').

יש לציין כי העסקה עדיין לא השולמה וכי השלמתה כפופה לכמה תנאים מתלים ובהם מינוי הדירקטורים מטעם אלפא, והעדר שינוי מהותי לרעה במצב החברה ממועד חתימת ההסכם ועד התקיימות אחרון התנאים המתלים.

אריק פינטו אמר לכלכליסט בתגובה, כי ״אפעל לתרום מניסיוני הניהולי, העיסקי והטכנולוגי לצמיחת בבילון ואני מודה על האמון שניתן בי״.

גבי דישי, יו"ר ושותף מנהל בקרן אלפא, מסר לכלכליסט:  "קרנות אלפא מתמחות באיתור וביצוע השקעות בחברות ישראליות הנסחרות עמוק מתחת לשווין הכלכלי ואשר הינן בעלות פוטנציאל צמיחה משמעותי. במקרה זה מדובר בהשקעה אותה ניתן לנתב באמצעות תוכנית אסטרטגית לאפיקי פעילות חדשים באופן שישיא ערך לכלל בעלי המניות. בכוונתנו ליזום מהלכים אסטרטגיים שיובילו לכיווני צמיחה חדשים ואפיקי רווחיות ביחד עם דירקטוריון והנהלת בבילון".

אריק פינטו לשעבר מנכ"ל פועלים , צילום: עמית שעל אריק פינטו לשעבר מנכ"ל פועלים | צילום: עמית שעל אריק פינטו לשעבר מנכ"ל פועלים , צילום: עמית שעל

תגיות