אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמדים לאוסקר: "ג'וקר" מוביל במספר המועמדויות צילום: איי פי

המועמדים לאוסקר: "ג'וקר" מוביל במספר המועמדויות

סרט גיבורי העל האפל של טוד פיליפס זכה ל-11 מועמדויות בטקס האוסקר, בהן לסרט הטוב ביותר, השחקן והבמאי. אחריו מתייצבים "האירי", "היו זמנים בהוליווד" ו-"1917" עם 10 מועמדויות. "לאה צמל, עורכת דין" לא התברג לחמשת המועמדים הסופיים בקטגוריה התיעודית

13.01.2020, 16:18 | אינה טוקר, ynet

האקדמיה האמריקנית לקולנוע הכריזה על המועמדים הסופיים לטקס האוסקר הקרוב. "ג'וקר" של טוד פיליפס זכה למספר הגבוה ביותר של מועמדויות - 11 במספרן, ואחריו עם 10 מועמדויות כל אחד: "האירי" של מרטין סקורסזה, "היו זמנים בהוליווד" של קוונטין טרנטינו ו"1917" של סם מנדס.

קראו עוד בכלכליסט

השנה יתחרו על פרס הסרט הטוב ביותר תשעה סרטים. מלבד ארבעת הסרטים שהוזכרו, יתחרו על הפסלון גם "ג'וג'ו ראביט", "פורד נגד פרארי", "נשים קטנות", "סיפור נישואים" ו"פרזיטים". כמו בגלובוס הזהב, גם הפעם אין מועמדת אישה בקטגוריית הבימוי ועל הפרס יתחרו סם מנדס (1917), קוונטין טרנטינו ("היו זמנים בהוליווד"), טוד פיליפס ("ג'וקר), מרטין סקורסזה ("האירי") ובונג ג'ון הו ("פרזיטים").

היו זמנים בהוליווד, צילום: Sony Pictures Releasing Switzerland GmbH היו זמנים בהוליווד | צילום: Sony Pictures Releasing Switzerland GmbH היו זמנים בהוליווד, צילום: Sony Pictures Releasing Switzerland GmbH

ראוי לציון הסרט "פרזיטים" הדרום קוריאני, שמלבד מועמדות לפרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר, זכה לעוד חמש מועמדויות נוספות בהן הסרט הטוב ביותר, הבמאי, פרס העריכה, התסריט המקורי ועוד . יש לציין גם את סקרלט ג'והנסון שזכתה לשתי מועמדויות משחק - האחת על תפקיד המשנה ב"ג'וג'ו ראביט" והשנייה על התפקיד הראשי ב"סיפור נישואים".

1917, צילום: אי.פי 1917 | צילום: אי.פי 1917, צילום: אי.פי

השנה אין נציגות ישראלית בטקס. אומנם "לאה צמל, עורכת דין" של רחל לאה ג'ונס ופיליפ בלאוש נכנס לרשימה הקצרה, אבל הוא לא הצליח להתברג לחמשת המועמדים הסופיים. "ימים נוראים", נציגנו לתחרות הבינלאומית, כלל לא הצליח להיכנס לרשימה הקצרה השנה. טקס האוסקר ה-92 במספרו יתקיים ב-9 בפברואר בלוס אנג'לס. כמו בשנה שעברה, גם הפעם לא יהיה מנחה לטקס.

ג ג'וקר | צילום: © Warner Bros. Ent. All Rights Reserved. ג

האירי, צילום: Netflix האירי | צילום: Netflix האירי, צילום: Netflix

לרשימת המועמדים המלאה:

 

הסרט הטוב ביותר

פורד נגד פרארי

האירי

גוגו ראביט

ג'וקר

נשים קטנות

סיפור נישואים

1917

הוליווד

פרזיטים

בימוי

מרטין סקורסזה, "האירי"

טוד פיליפס, "ג'וקר"

סם מנדס, "1917"

קוונטין טרנטינו, "היו זמנים בהוליווד"

בונג ג'ון הו, "פריזטים"

שחקן ראשי

אנטוניו בנדרס, "כאב ותהילה"

לאונרדו דיקפריו, "היו זמנים בהוליווד"

אדם דרייבר, "סיפור נישואים"

חואקין פיניקס, "ג'וקר"

ג'ונתן פרייס, "האפיפיורים"

שחקנית ראשית

סינתיה אריבו, "הארייט"

סקרלט ג'והנסון, "סיפור נישואים"

סירשה רונן, "נשים קטנות"

שרליז ת'רון, "פצצה"

רנה זלווגר, "ג'ודי - מעבר לקשת"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות