אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק חוזרת לסין: מקימה צוות למכירת פרסומות עבור לקוחות מקומיים צילום: שאטרסטוק

פייסבוק חוזרת לסין: מקימה צוות למכירת פרסומות עבור לקוחות מקומיים

פעילות הרשת החברתית אמנם חסומה במדינה, אך עסקים, ארגונים ואפילו הממשלה הסינית מפרסמים בה בהיקף של 5 מיליארד דולר בשנה; לא ברור אם מדובר בצעד ראשון לחזרה מלאה לפעילות או רק אמצעי להגדיל את ההכנסה

13.01.2020, 20:36 | שירות כלכליסט
פייסבוק הקימה צוות שייעודו להרחיב את עסקי הפרסום של החברה בסין, כך מסרו שלושה מקורות המקורבים לנושא לסוכנות רויטרס. זאת על אף הביקורת הגוברת של מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג נגד המדינה שהחליטה לחסום את הרשת החברתית שלו.

קראו עוד בכלכליסט

הצוות שיפעל ממטה החברה בסינגפור יהיה אחראי על פיתוח כלי פרסום משופרים עבור הלקוחות הסינים, שנאלצים לעקוף את מגבלות האינטרנט הקיימות בארצם, הידועות בתור "חומת האש הגדולה", כך על פי המקורות. אחד המקורות אמר שזהו הצעד המשמעותי הראשון של פייסבוק בניסיון לפתח כלי פרסום מותאמים למיקום ייחודי מחוץ לארה''ב, שם התנהלו עד היום פעולות התכנות והתכנון המיוחדות לסין.

מארק צוקרברג מנסה להקסים את הסינים , צילום: EyePress News מארק צוקרברג מנסה להקסים את הסינים | צילום: EyePress News מארק צוקרברג מנסה להקסים את הסינים , צילום: EyePress News

צוקרברג מקווה שיוכל למצוא דרך להפעיל את הרשת החברתית שלו בסין, ואף ביקר במדינה ב-2016, אז הבטיח ללמוד את השפה המנדרינית. מנהלי מוצר של החברה יצאו אז גם לנסיעות שיועדו ל"החלפת ידע" בסין. הם חלקו את מומחיותם בנושאי אפליקציות וכלי פרסום עם עמיתים מחברות כמו טנסנט ועליבאבא, כך על פי אחד המקורות.

פייסבוק אישרה את דבר הקמת הצוות החדש, ותיארה אותו כבעל משימה של "אסיה תחילה", וכמורכב מתתי-צוותים לפיתוח מוצר ובינה עסקית. פייסבוק מוכרת מדי שנה שטחי פרסום למפרסמים ורשויות ממשלה בסין, המעוניינים לקדם את המוצר או המסר שלהם בחו"ל בהיקף של 5 מיליארד דולר, כך מעריכים אנליסטים. זה הופך את סין לשוק הפרסום הגדול ביותר של החברה אחרי ארה"ב, שבו הכנסותיה היו כ-24.1 מיליארד דולר ב-2018.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות