אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריט מניבים: "גייסנו מעל לחצי מיליארד שקל בחוב ובהון" צילום: אבישי פינקלשטיין

ריט מניבים: "גייסנו מעל לחצי מיליארד שקל בחוב ובהון"

לאחר שבשבוע שעבר גייסה הקרן 314.7 מיליון שקל בהנפקת אג"ח, דיווחה היום על הנפקת מניות פרטית בסך 216 מיליון שקל; המטרה - מימון עסקת הענק הכולל את ארבעת המתחמים בצפון שרכשה הקרן בתמורה ל-635 מיליון שקל מידי חברה בבעלותה של משפחת ורטהיימר; בין המשתתפים בהנפקה ניתן למנות את: הפניקס, מגדל, מנורה, הראל, כלל, פסגות, מיטב דש ו-IBI

19.01.2020, 12:25 | אורי גלאור

קרן הריט מניבים דיווחה היום (א') על הנפקת מניות פרטית בגובה של 216 מיליון שקל במחיר של 2.4 שקלים למניה - דיסקאונט של 3.6% על מחיר הסגירה שעמד על כ-2.49 שקלים למניה. בין המשתתפים בהנפקה ניתן למנות את הפניקס, מגדל, מנורה, הראל, כלל, פסגות, מיטב דש ו-IBI.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, דיווחה מניבים במהלך השבוע שעבר על הנפקת אג"ח באמצעות הרחבת סדרה ב' בריבית אפקטיבית שנתית צמודת מדד של 0.89%. לאחר השלמת השלב המוסדי ביום א' בשבוע שעבר, השלימה החברה ביום ד' האחרון את השלב הציבורי. בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח החברה גייסה כ-314.7 מיליון שקל בריבית אפקטיבית שנתית של 0.98% צמוד למדד. בשלב הציבורי התקבלו ביקושים של כ-130 מיליון שקל, ובעקבותיהם נקבע במכרז מחיר סגירה גבוה המשקף ריבית אפקטיבית שנתית נמוכה יותר של 0.89%. אגרות החוב סדרה ב' הינן צמודות למדד המחירים לצרכן במח"מ של כ-6.35 שנים.

מנכ"ל ריט מניבים, עופר אברם, צילום: אבישי פינקלשטיין מנכ"ל ריט מניבים, עופר אברם | צילום: אבישי פינקלשטיין מנכ"ל ריט מניבים, עופר אברם, צילום: אבישי פינקלשטיין

מהנהלת מניבים נמסר כי "בשבוע האחרון ביצענו גיוסים משמעותיים בהיקף מצטבר של מעל לחצי מיליארד שקל בחוב ובהון. אנו שמחים ומודים על האמון לכל המשקיעים הוותיקים והחדשים, שהשתתפו בגיוסים, אשר מעריכים את הפוטנציאל במניבים ובפעילותה ובחרו להשקיע בנו. הכספים שגויסו ישמשו את החברה בעיקר לתשלום התמורה בגין העסקאות שנחתמו לאחרונה, והיתרה תשמש לפעילותה השוטפת של החברה, ולמימוש תוכנית העבודה לשנת 2020".

לפני כשבוע וחצי דיווחה מניבים כי התקשרה בהסכמים לרכישת הבעלות על ארבעה מתחמי תעשייה, אחסנה ומשרדים - שלושה באזור התעשייה תפן ומתחם נוסף באזור התעשייה בנהריה, בשטח בנוי כולל של כ-82.5 אלף מ"ר, על פני שטח כולל של כ-166 דונם. המוכרת בעסקה זו הייתה חברה בבעלות משפחת ורטהיימר.

בתמורה לרכישת הנכסים, תשלם מניבים לורטהיימר חצי מיליארד שקל בתוספת מע"מ עבור הנכסים בתפן וכ-135 מיליון שקל בתוספת מע"מ עבור הנכסים בנהריה. בגין הרכישה, צפויה החברה לשאת בתשלום מיסים והוצאות עסקה בסכום מוערך של כ-39 מיליון שקל.

המתחמים בתפן משתרעים על כ-115 דונם, שעליהם בנויים 3 קמפוסים: קמפוס להבים - כ-80 דונם המושכרים במלואם לחברת טכנולוגית להבים, שהיא חברה בת של פראט אנד וויטני. הקמפוס כולל 9 מבנים, בשטח בנוי של כ-36.5 אלפי מ"ר; קמפוס טורבין ג'ט - כ-25 דונם המושכרים לחברת טורבין ג'ט (חברה בת של חברת טכנולוגית להבים) כולל 3 מבנים, בשטח בנוי של כ-15 אלף מ"ר; ומתחם טקג'ט - כ-10 דונמים המושכרים לחברת טקג'ט אירופוילס (חברה בבעלות משותפת של טכנולוגית להבים ורולס-רויס אוברסיז הולדינגס), כולל שני מבנים מחוברים בשטח בנוי של כ-7,000 מ"ר.

המתחם בנהריה משתרע על שטח של כ-51 דונם, עליהם בנויים 6 מבנים ומבני עזר, בשטח בנוי של כ-24 אלפי מ"ר. גם מתחם זה מושכר במלואו לחברת טכנולוגית להבים. מתחם זה כולל זכויות בנייה נוספות במפלס הקרקע המוערכות בשלב זה בכ-4,000 מ"ר.

ה-NOI השנתי הצפוי לחברה מהנכסים ברכישה יעמוד על סך של כ-48.6 מיליון שקל, המשקפים תשואה של כ-7.65% בעסקה. לאחר השלמת העסקה, צפוי ה-NOI השנתי, בתפוסה מלאה, של מניבים, לעמוד על כ-108-109 מיליון שקל בשנה (כולל השלמת רכישת הבניין הנוסף שרכשה החברה ברעננה). ה-NOI השנתי של נכסי קרן הריט מניבים לפני העסקה עמד על 56-57 מיליון שקל, כך שמדובר בכמעט הכפלה של נתון ה-NOI כתוצאה מהעסקה.

מניבים היא קרן הריט לנדל"ן מניב השלישית שהוקמה בישראל לאחר ריט 1 וסלע נדל"ן. שוויה של הקרן עומד כיום על 987 מיליון שקל. בין משקיעיה הבולטים של הקרן ניתן למנות את: פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי בי איי, הראל, פסגות, כלל ביטוח, אוניברסיטת בר אילן, מנורה, אנליסט ואוניברסיטת בר אילן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות