אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזר שר נחקר בפרשת שוחד הנוגעת להסמכת גורמים במערכת הבריאות צילום: שאטרסטוק

עוזר שר נחקר בפרשת שוחד הנוגעת להסמכת גורמים במערכת הבריאות

יאח"ה חושדת כי העוזר, עובד ציבור, ניצל את מעמדו כדי לקדם ענייניהם של אחרים עבור שוחד. הפרשה נחשפה בהמשך לפרשת החקירה של הפעיל הפוליטי, בדר סרחאן, החשוד במתן שוחד ליועץ הנשיא לשעבר זאב דולינסקי; המשטרה: "נתפסו מסמכים הנוגעים לנשמת אפה של מערכת הבריאות בישראל"

22.01.2020, 14:32 | עמיר קורץ

חקירתו מהעת האחרונה של הפעיל הפוליטי, בדר סרחאן, החשוד כי נתן שוחד ליועץ הנשיא לשעבר זאב דולינסקי כדי לזרז טיפול בבקשות חנינה, חשפה פרשת שחיתות חדשה הקשורה למערכת הבריאות ובכללם מתן הסמכות שונות בתמורה לשוחד.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר עיכבה המשטרה לחקירה באזהרה עוזר של שר -יצויין כי לא עוזרו של שר הבריאות- בחשד לביצוע מה שהמשטרה הגדירה כ"עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית".

חדר מיון, צילום: עודד קרני. למצולמים אין קשר לכתבה חדר מיון | צילום: עודד קרני. למצולמים אין קשר לכתבה חדר מיון, צילום: עודד קרני. למצולמים אין קשר לכתבה

המשטרה חושדת כי האיש, עובד ציבור, ניצל את מעמדו על מנת לקדם את ענייניהם של אחרים בתמורה לטובות הנאה שקיבל. ל"כלכליסט" נודע כי החשד הנבדק נוגע להסמכות של אנשי רפואה ולמינויים במערכת הבריאות.

הפרשה החדשה אינה קשורה כלל לדולינסקי, עוזרו לשעבר של הנשיא רובי ריבלין, שביום שישי האחרון שוחרר לביתו בשל מצבו הרפואי, אלא לסרחאן, פעיל פוליטי במגזר הערבי מהישוב נחף בצפון, שנעצר יחד עם דולינסקי בשבוע שעבר ביחד עם עוד חשודים נוספים במתן שוחד לדולינסקי.

סרחאן מגדיר את עצמו כ"יועץ אסטרטגי ופוליטי למגזר הערבי", ובדף הפייסבוק שלו מצולם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס ז"ל.

מוכר כפעיל ש"ס בשנים האחרונות

הוא מוכר כקבלן קולות לשעבר של הליכוד, כאשר בשנים האחרונות הוא פעיל פוליטי של ש"ס. ככזה, הוא מחובר לגורמים פוליטיים שונים ופעל מולם, בין היתר אותו עוזר שר שנחקר הבוקר.

סרחאן הובא ביום שני האחרון להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון ובמהלך הדיון חשפו נציגי המשטרה כי מעבר לחשדות הראשונים בגינם הוא נעצר בפרשת דולינסקי, נחשפה פרשייה חדשה. במסגרת פרשה זו, חשוד סרחאן במתן שוחד לעובדי ציבור ולגורמים במשרדי ממשלה כדי לקדם אינטרסים אישיים של אנשים שפנו אליו. בנוסף חשוד סרחאן בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, בתיווך לשוחד, בזיוף מסמכים ובשיבוש הליכי משפט.

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי המסמכים שתפסה במהלך החקירה "נוגעים לנשמת אפה של מערכת הבריאות בישראל".

תמונה מחשבון הפייסבוק של בדר סרחאן עם ביבי, צילום: מתוך פייסבוק תמונה מחשבון הפייסבוק של בדר סרחאן עם ביבי | צילום: מתוך פייסבוק תמונה מחשבון הפייסבוק של בדר סרחאן עם ביבי, צילום: מתוך פייסבוק

השופט גיא אבנון האריך ביום שני את מעצרו עד ליום חמישי, וכתב בהחלטתו: "מדובר באירועים חדשים הנוגעים לגורמים אחרים מאלו שהחשוד נחקר בעניינים בתחילת החקירה".

מאז שהוארך מעצרו הוטחו בסרחאן חשדות שונים, בין היתר לגבי העברות כספיות שהעביר לגורמים שונים תמורת מתן המלצות שיסייעו בקידום ענייניהם של אנשים אחרים במערכת הממשלתית. למעשה, התמונה שהצטיירה בחקירה, לפי החשד, היא כי סרחאן שימש כ"מאעכר" שקידם עניינים של אנשים שונים בעזרת "שימון" אנשים. המשטרה חקרה גורמים שונים המעורבים בפרשה, והבוקר, כאמור, גם עוזר שר שנחשד שסרחאן העביר לו כספים. השר הממונה עליו, אינו חשוד בפרשה.

עו"ד נטלי קדם לוי, המייצגת את סרחאן, מסרה בתגובה: "בשלב זה החקירה בעיצומה. טרם הוצגו הראיות בפני מרשי, כך שאין לי יכולת להתייחס לדברים האמורים".

עו"ד ששי גז הכחיש את החשדות ללקיחת שוחד נגד דולינסקי, ועו"ד אושרי בן ישי הכחיש את החשדות כלפי מרשו, שנחשד כי נתן שוחד לדולינסקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות