אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרטה עונה למנוצ'ין: "לא צריך תואר מקולג' כדי להבין שההשקעות בתחום הדלק לא יעזרו לנו" צילום: רויטרס

גרטה עונה למנוצ'ין: "לא צריך תואר מקולג' כדי להבין שההשקעות בתחום הדלק לא יעזרו לנו"

שר האוצר האמריקאי התייחס אתמול בפורום הכלכלי בדאבוס לפעילת הסביבה הצעירה, ואמר: "מי היא בכלל? אחרי שתלך לקולג' ותלמד כלכלה היא יכולה לחזור ולהסביר לנו את זה";; גרטה צייצה בתגובה: "או שתספר לנו כיצד נוכל לשפר את המצב, או שתסביר לדורות הבאים ולאלה שסובלים כבר כיום ממשבר האקלים, מדוע נטשתם את ההתחייבויות שלכם בתחום"

24.01.2020, 14:39 | שירות כלכליסט

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין עקץ אתמול (ה') את גרטה טונברג - ופעילת הסביבה לא נותרה חייבת. 

קראו עוד בכלכליסט

כשנשאל במהלך מסיבת עיתונאים בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס על קריאתה של טונברג להפסיק את השימוש בדלקים מאובנים, השיב מנוצ'ין: "מי היא בכלל? אחרי שתלך לקולג' ותלמד כלכלה היא יכולה לחזור ולהסביר לנו את זה".

היום ענתה לו טונברג בטוויטר: " שנת ההפסקה שלי (בין סיום הלימודים לקולג') תסתיים באוגוסט, אבל לא צריך תואר מקולג' כדי להבין שתקציב הפחמן שנותר לנו, 1.5 מעלות, והסובסידיות וההשקעות בתחום דלק המאובנים לא יעזרו לנו

"לכן, או שתספר לנו כיצד נוכל לשפר את המצב, או שתסביר לדורות הבאים ולאלה שסובלים כבר כיום ממשבר האקלים, מדוע נטשתם את ההתחייבויות שלכם בתחום".

ביום שלישי אמרה טונברג בדאבוס כי לא ניתן יהיה להגביל את ההתחממות הגלובלית ל-1.5 מעלות אם העולם ימשיך לשרוף דלקי מאובנים בקצב הנוכחי.

לדבריה, "ברמות הפליטה הנוכחיות, תקציב הפחמן שלנו ייגמר בתוך שמונה שנים. לא מדובר בדעות, זה המדע. אני יודעת שאתם לא רוצים לדווח על זה או לדבר על זה, אבל אני אמשיך לחזור על המספרים עד שתעשו את זה".

גרטה טונברג , צילום: רויטרס גרטה טונברג | צילום: רויטרס גרטה טונברג , צילום: רויטרס

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות