אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטפוליו הנדל"ן של אי.בי.אי כבר שווה 1.5 מיליארד שקל צילום אילן בשור

פורטפוליו הנדל"ן של אי.בי.אי כבר שווה 1.5 מיליארד שקל

אי.בי.אי פילאר, שבאמצעותה מבצע בית ההשקעות את עסקאות הנדל"ן, רכשה עם קרן אלטו של מודי כידון ויניב מלמוד מרכז מסחרי בוושינגטון די.סי תמורת 40 מיליון דולר; מדובר בעסקה שנייה בתוך שנה עם אלטו; שישה נכסים נוספים נרכשו עם אלקטרה נדל"ן

30.01.2020, 07:22 | אורי גלאור

קרן הנדל"ן אלטו של מודי כידון ויניב מלמוד חתמה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם בית ההשקעות אי.בי.אילרכישת המרכז המסחרי Prince William Square בעיר וושינגטון, ארה"ב, ששוויו מוערך ב־40 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

עסקה זו מצטרפת לעסקה נוספת שעליה חתמו שתי החברות ב־2019, לרכישת מרכז מסחרי בדנוור, קולורדו, בהיקף של כ־44 מיליון דולר. נכון להיום רכשה אי.בי.אי פילאר 8 נכסים בארה"ב בשווי כולל של כ־1.5 מיליארד שקל.

ההון שהשקיעו משקיעי אלטו מוערך ב־15 מיליון דולר, ש־8.4 מיליון דולר מתוכם גויסו ממשקיעים חיצוניים, ומשקיעי אי.בי.אי השקיעו כ־4 מיליון דולר. ההשקעה של אי.בי.אי נעשית באמצעות פילאר, בניהולו של מתן לייבה, המתמקדת בהשקעה ישירה בנדל"ן מניב בארה"ב.

הנכס Prince William Square נמצא במרחק של כ־30 ק"מ מוושינגטון די.סי בלב אזור מסחרי, המשרת שכונות מגורים אמידות עם אוכלוסייה של יותרמ־230 אלף תושבים. שטחו של המרכז המסחרי כ־21,500 מ"ר, הוא פועל כיום בתפוסה של כ־90% ויש לו פוטנציאל השבחה. שיעורי התפוסה באזור עומדים על כ־96%. כיום מאכלסים את הנכס רשת הדיסקאונט המובילה Ross Dress for Less, רשת הסופרמרקטים האורגניים Mom's Organic Market, ומסעדות כמו Dunkin Donuts ו־Subway.

מימין: מודי כידון ויניב מלמוד מייסדי קרן ALTO, צילום: ניר שמול מימין: מודי כידון ויניב מלמוד מייסדי קרן ALTO | צילום: ניר שמול מימין: מודי כידון ויניב מלמוד מייסדי קרן ALTO, צילום: ניר שמול

היקף העסקאות שביצעה קרן אי.בי.אי פילאר מתחילת 2019 עומד על 436 מיליון דולר, ומתוך שמונה העסקאות שביצעה, שתיים היו עם אלטו — והיתרה עם אלקטרה נדל"ן.

מנכ"ל אי.בי.אי דייב לובצקי אמר כי "זו העסקה השנייה שאנו מבצעים עם קרן אלטו, שיתוף פעולה אסטרטגי שמאפשר לנו להעניק למשקיעי אי.בי.אי נגישות לעסקאות ריאליות בנכסים איכותיים, שבהם המשקיעים נהנים מחלוקות שוטפות ותשואות אטרקטיביות".

דייב לובצקי, מנכ"ל בית ההשקעות אי.בי.אי, צילום אילן בשור דייב לובצקי, מנכ"ל בית ההשקעות אי.בי.אי | צילום אילן בשור דייב לובצקי, מנכ"ל בית ההשקעות אי.בי.אי, צילום אילן בשור

מודי כידון ויניב מלמוד, מייסדי קרן אלטו: "אנו גאים שהצלחנו לסגור את העסקה בתנאים מצוינים עם ריבית אטרקטיבית, שמשקפת את אמון הבנק בה. אנו מצפים לשיתופי פעולה נוספים בשנתיים הקרובות".

תגיות