אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת ההיתרים תדון מחדש במימון הוצאות המשפט של ראש הממשלה צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת ההיתרים תדון מחדש במימון הוצאות המשפט של ראש הממשלה

ההרכב החדש של הוועדה הודיע שישקול להפוך את ההחלטה של הוועדה הקודמת. הוועדה תדון מחדש בבקשת נתניהו לקבל תרומות ממקורבים למימון משפטו וגם בחיוב שהוטל על נתניהו להחזיר

02.02.2020, 19:05 | שחר אילן

ההרכב החדש של הוועדה למתן היתרים שליד משרד מבקר המדינה הודיע שידון באפשרות שראש הממשלה בנימין נתניהו יקבל תרומות בהיקף של שני מיליון דולר למימון משפטו. זאת, לאחר שההרכב הקודם שפעל בתקופת המבקר הקודם יוסף שפירא סרב לאפשר לנתניהו לקבל תרומות מפרטרידג' ומבן דודו איש העסקים נתן מיליקובסקי. ההרכב הקודם גם חייב את נתניהו להחזיר תרומה בהיקף של 300 אלף דולר שקיבל בעבר ממיליקובסקי ללא אישור. עכשיו מתכוונת הוועדה לדון מחדש גם בהחלטה לגבי 300 אלף הדולר.

קראו עוד בכלכליסט

ועדת ההיתרים שליד משרד מבקר המדינה דנה בבקשות של פוליטיקאים להתיר להם פעולות הכרוכות בניגוד אינטרסים. הוועדה הנוכחית כוללת שמונה חברים שמהם מתמנים הרכבים של שלושה לדיון בבקשות. עם כניסתו של המבקר החדש מתניהו אנגלמן הוא החליף את כל חברי ועדת היתרים. ביקורת קשה נמתחה על קרבתם של חלק מאנשי ההרכב החדש לימין והעובדה שרובם אינם משפטנים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

לפני כחודש פנו פרקליטי ראש הממשלה עו"ד עמית חדד ועו"ד יוסי כהן לוועדת ההיתרים בבקשה לדון מחדש מימון הוצאותיו המשפטיות של ראש הממשלה. זאת, תוך ניצול העובדה שהרכב הוועדה השתנה. אנגלמן החליט למנות לדיון בנושא הרכב שכולל את שתי השופטות שיושבות בדרך כלל בראש הרכבים. בראש ההרכב השופטת (בדימוס) נחמה מוניץ, והחברים הם השופטת (בדימוס) שולמית דותן וישראל תיק.

את הדיון מחדש בנושא שכבר הוחלט בעבר מסבירים חברי הוועדה הנוכחית בטענה ש"בהתאם להלכה של בית המשפט העליון, כי ההחלטות של טריבונל זה, בשונה מהחלטות שיפוטיות, לא חל עקרון הסופיות, והן ניתנות לשינוי". במשרד המבקר מדגישים שהוועדה אינה כפופה בהחלטותיה לאנגלמן. עוד אומרים שם שאם ירצו פרקליטי נתניהו לשנות את ההחלטה יצרכו להראות שינוי בנסיבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות