אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצול זכויות בנייה: כך תהפוך דירה אחת של דיור ציבורי לפרויקט של 11 יחידות דיור אנטרייס הדמיות N-TRACE, תכנון- לוטן אדריכלים

ניצול זכויות בנייה: כך תהפוך דירה אחת של דיור ציבורי לפרויקט של 11 יחידות דיור

מבנה ברחוב צה"ל בראש העין ובו יחידת דיור אחת יהפוך לבניין בן 5 קומות הכולל 8 דירות חדשות לצד 3 מבנים צמודי קרקע. במקום קיימת אפשרות להרחבת הפרויקט עד לכדי 15 דירות

03.02.2020, 13:23 | ענת דניאלי

פרויקט התחדשות עירונית שיוביל לכך שדירת דיור ציבורי אחת תהפוך לפרויקט של כ-11 יח"ד אושר בתנאים בוועדה המקומית לתכנון ובניה ראש העין. כך הודיעו ממשרד הבינוי והשיכון המקדמת את הפרויקט באמצעות חברת עמידר. במקום קיימת אפשרות להרחבת הפרויקט עד לכדי 15 יחידות דיור במסגרת מיצוי זכויות הבנייה והשבחת הנכס.

קראו עוד בכלכליסט

השטח המיועד לבניין. בתמונה נראה מבנה קטן עם רעפים ממנו יוצאים לפרויקט, צילום: עמידר השטח המיועד לבניין. בתמונה נראה מבנה קטן עם רעפים ממנו יוצאים לפרויקט | צילום: עמידר השטח המיועד לבניין. בתמונה נראה מבנה קטן עם רעפים ממנו יוצאים לפרויקט, צילום: עמידר

מדובר במבנה ברחוב צה"ל בראש העין ובו יחידת דיור אחת וזו צפויה להפוך לבניין בן 5 קומות הכולל 8 דירות חדשות לצד 3 מבנים צמודי קרקע. כלומר סה"כ 11 יח"ד ואפשרות לתוספת של 4 דירות נוספות. עוד צוין כי המבנים צמודי הקרקע נועדו לספק פתרון לזכאים בעלי צרכים רפואיים מיוחדים.

פרויקט זה הינו חלק ממהלך שמוביל משרד הבינוי והשיכון להרחבת מאגר הדיור הציבורי, הן באמצעות רכש דירות והן ע"י השמשה של דירות ונכסים והשבתם למעגל האכלוס לטובת הזכאים לדיור ציבורי. במסגרת מהלך זה, הוקצו עד כה כ-17 מיליון שקל, ששימשו בין היתר לבניית דירות חדשות במקום הקיימות ולהרחבת דירות ועד כה התווספו 48 דירות למאגר בישובים ברחבי הארץ בהם ת"א והרצליה.

הרחבת מאגר הדירות לדיור הציבורי הוא מהלך שמגיע אחרי שמספר הדירות במאגר הדיור הציבורי - רק צנח במשך שני העשורים האחרונים. בשנת 1999 היו במלאי 108 אלף דירות, בשנת 2011 75.5 אלף דירות ובמחצית השנייה של 2019 - 50.4 אלף יח"ד בלבד. החל משנת 2014 ועד נובמבר 2019 רכש משרד הבינוי והשיכון 2,528 יח"ד לטובת הדיור הציבורי, כאשר מספר הדירות הרב ביותר נרכש בשנת 2018. עד כה הוקצו במכרזים 173 יח"ד במכרזי מחיר למשתכן והן צפויות להכנס למלאי הדירות במהלך שנת 2022.

הדמיה של הפרויקט החדש, אנטרייס הדמיות  N-TRACE, תכנון- לוטן אדריכלים הדמיה של הפרויקט החדש | אנטרייס הדמיות N-TRACE, תכנון- לוטן אדריכלים הדמיה של הפרויקט החדש, אנטרייס הדמיות  N-TRACE, תכנון- לוטן אדריכלים

התור של הזכאים לסיוע ארוך, על פי הנתונים, בשנת 2019 ממתינים בדיור הציבורי לקבלת או החלפת דירה 4,483 זכאים, יותר מפי שניים מאשר בשנת 2007, אז מספרם היה 2,160. בנוסף, נכון לאמצע שנת 2018 ממתינים כ-24 אלף זכאי משרד העלייה לדירה בדיור הציבורי, רובם קשישים.

נדב לחמן לזר, מנהל אגף נכסים וחברות, משרד הבינוי והשיכון: "משרד הבינוי והשיכון פועל לייעול מלאי הדיור הציבורי לטובת הממתינים והדיירים. ישנם נכסים קיימים למשרד המאפשרים תוספת משמעותית של יחידות דיור, והמשרד מחויב למיצוי מלא של פוטנציאל הנכסים שבניהולו לטובת הדיור הציבורי".

יו"ר חברת עמידר החדשה, עו"ד קובי שלו אמסלם: "מדובר בפרויקט חשוב המשקף היטב את מדיניות משרד הבינוי והשיכון, שכן הוא מגדיל את מאגר הדירות הקיים, מקצר את זמני ההמתנה של הזכאים וממשיך את מגמת שיפור הדיור הציבורי, עם הוספתן של דירות חדשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות