אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: תדיראן תמכור דודי שמש חכמים צילום: עמית שעל

לראשונה: תדיראן תמכור דודי שמש חכמים

לכלכליסט נודע כי יצרנית המזגנים שבשליטת משה ממרוד תכנס לראשונה לתחום דודי השמש ותתחרה ביצרניות ותיקות כמו כרומגן

04.02.2020, 08:21 | נווית זומר

יצרנית המזגנים תדיראן, שבשליטת משה ממרוד, נכנסת לראשונה לתחום דודי השמש ותתחרה ביצרניות ותיקות כמו כרומגן.

קראו עוד בכלכליסט

תדיראן פיתחה, לדבריה, דוד חימום מים הפועל בטכנולוגיה ידידותית לסביבה ואמור לחסוך בהוצאות החשמל, בהשוואה לדוד חשמל רגיל וגז.

בעל השליטה בתדיראן משה ממרוד. תזמון קריטי, צילום: עמית שעל בעל השליטה בתדיראן משה ממרוד. תזמון קריטי | צילום: עמית שעל בעל השליטה בתדיראן משה ממרוד. תזמון קריטי, צילום: עמית שעל

המערכת החדשה נקראת WATEC, והמשתמשים בה יוכלו לשלוט במערכת באמצעות הסמארטפון, להדליק או לכבות את הדוד ואף להגדיר את טמפרטורת המים בבית. מועד ההשקה אינו אקראי.

בחודש הבא ייכנסו לתוקף תקנות התכנון והבנייה החדשות, שנועדו להבטיח כי בבנייני מגורים חדשים תיאסר התקנה של דודי חשמל וגז הצורכים חשמל באופן בזבזני. בנוסף, התקנות מחייבות את הקבלנים בהתקנת מערכות חסכוניות לחימום מים בכל הדירות. נפח הדוד של תדיראן הוא 150 ליטר, ומחירו יעמוד על 5,490 שקל עם שלוש שנות אחריות.

בעל השליטה ממרוד ציין כי החברה פוזלת לתחומים נוספים מלבד דודי שמש. “ב־2020 נעבור מפיתוח וייצור מזגנים בלבד לקטגוריות נוספות”, אמר.

ביולי האחרון חתמה תדיראן על עסקת ענק שהיתה אמורה להכניס את החברה לתחום המיזוג התעשייתי, באמצעות רכישת פח תעש בכ־100 מיליון שקל. אך חודשיים לאחר מכן הודיעה החברה כי העסקה בוטלה על רקע מחלוקות מקצועיות ואי־הסכמה על מחיר העסקה.

תגיות