אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלני S&P: הצמיחה בסין ב-2020 תאט ל-5% בגלל הקורונה צילום: רויטרס

נגיף הקורונה

כלכלני S&P: הצמיחה בסין ב-2020 תאט ל-5% בגלל הקורונה

ההערכה הקודמת של סוכנות הדירוג היתה לצמיחה של 5.7%. ב-2019 צמחה כלכלת סין ב-6.1% - השיעור הנמוך מאז 1990. אתמול העריך הכלכלן הבכיר אד היימן כי הצמיחה בסין ברבעון הראשון תעמוד על 0%

08.02.2020, 11:03 | שירות כלכליסט

התפרצות נגיף הקורונה מכה חזק בסינים ובכלכלה הסינית. כלכלני סוכנות הדירוג S&P מעריכים שקצב הצמיחה השנתי של סין יאט ל-5% ב-2020. יחד עם זאת, בדו"ח שהתפרסם היום (שבת) תחת הכותרת "נגיף הקורנה יגרום למכה גדולה וזמנית לכלכלה הסינית", נכתב כי המצב יחזור לקדמותו ב-2021.

קראו עוד בכלכליסט

"רוב ההשפעה הכלכלית של נגיף הקורונה תורגש ברבעון הראשון, וההחלמה של הכלכלה הסינית תחל ברבעון השלישי של השנה", נכתב בדו"ח. "תחזית הצמיחה שלנו של 5.0% ב-2020 היא בהשוואה ל-5.7% לפני ההתפרצות. כעת אנחנו מצפים לשיעור צמיחה מעל המגמה של 6.4% ב-2021 בהשוואה עם תחזיותינו של 5.6%". בסוכנות מציינים שעל אף חוסר הוודאות, "הנחת העבודה שלנו היא שהנגיף ימוגר עד מרץ 2020.

"בהשוואה לנגיף הסארס, נדמה כי נגיף הקורונה החדש יותר מדבק - אך פחות חמור. יחס ההתרבות ושיעור המקרים הקטלניים מושפעים לא רק על ידי האפידמיולוגיה של הנגיף, אלא גם על ידי מדיניות התגובה ויעילות המערכת הבריאותית".

בסוכנות מוסיפים עוד, כי "אם הנגיף לא יעצור, קיים סיכון מהותי, ההשפעה הכלכלית יכולה להתפתח באופן מהיר עם השלכות משמעותיות על האשראי. אנחנו מעריכים כי מגבלות התחבורה יוסרו באופן הדרגתי במהלך הרבעון השני של השנה. הגבלות אלו משפיעות באופן ישיר על פעילות הכלכלה בסין, בעיקר על הצריכה.

 

משלוחים בסין, צילום: אי פי איי משלוחים בסין | צילום: אי פי איי משלוחים בסין, צילום: אי פי איי

בתוך כך, הכלכלן הבכיר אד היימן, המשמש יו"ר Evercore ISI, סבור כי כלכלת סין לא תצמח ברבעון הראשון, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. "השוק יורד היום, כי המשקיעים עדיין מודאגים מהקורונה", אמר היימן ל-CNBC. "כלכלת סין מאטה, וזה מדאיג אנשים. אנחנו סבורים ששיעור הצמיחה שם יהיה 0% ברבעון הראשון".

עם זאת היימן, שמדורג כבר שלושה עשורים בצמרת דירוג הכלכלנים המובילים של המשקיעים המוסדיים, אמר כי לקורונה כמעט שלא תהיה השפעה על כלכלת ארה"ב. "אנחנו יציבים מאוד", הוא אמר. "מה שמשנה זה המסחר, לא הנגיף. אנשים בסין לא יוצאים החוצה, לא קונים. וזה מה שפוגע בכלכלת המדינה".

כלכלת סין צמחה ב-6.1% ב-2019 - הקצב הנמוך ביותר מאז 1990.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות