אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת דלק וקרן בלאקרוק מקימות חברת בת לתשתיות הפקת גז ונפט צילום: עמית שעל

קבוצת דלק וקרן בלאקרוק מקימות חברת בת לתשתיות הפקת גז ונפט

החברה החדשה תרכוש מאיתקה 2 פלטפורמות הפקה וצנרת ותפעול בשווי שעשוי להגיע ל-1.05 מיליארד דולר- בדלק מציינים כי העסקה בוצעה מול משקיעה "מהמובילות בעולם" - בשוק מעריכים כי הכוונה לבלאקרוק, עמה ניהלה מגעים על שיתוף פעולה

09.02.2020, 10:45 | ליאור גוטמן

קבוצת דלק מדווחת הבוקר (א') על חתימת מזכר כוונות בינה "לבין חברת השקעות בינלאומית, בשמה ובשם קרנות המנוהלות על ידה, במסגרתו הצדדים אישרו את כוונתם להתקשר בעסקה להקמת חברת תשתיות חדשה".  

קראו עוד בכלכליסט

דלק אינה מציינת את שם חברת ההשקעות, אולם על פי ההערכות בשוק האנרגיה מדובר בקרן בלאקרוק, היא אחת מקרנות ההשקעה הגדולות בעולם, מולה ניהלה הדלק מגעים בתקופה האחרונה במטרה ליצירת שת"פ בתחום האנרגיה. בדלק סרבו לאשר או להכחיש את שם המשקיעה.

חברת ההשקעות תקים יחד עם  דלק חברת בת שתעבוד תחת איתקה - חברת קידוחי הגז והנפט של דלק והבעלים של נכסי שברון בים הצפוני. לאיתקה מספר נכסי תשתית לקבות אסדות הפקה, ובדלק טענו זה מכבר שבכוונתם להציף ערך על ידי הפרדת פעילות ההפקה בפועל מפעילות ניהול ננס הנפט.

לפיכך, החברה החדשה תרכוש מאיתקה שתי פלטפורמות הפקה וצנרות, והיא תוחזק בשותפות כאשר איתקה תחזיק 40% בחברה, והשאר על ידי המשקיעה, שהיא כאמור ע"פ ההערכות בלאקרוק. שווי הנכסים נאמד בשלב זה בין  875 מיליון דולר ל- 1.050 מיליארד דולר, והוא תלוי בהפקת הגז או הנפט שתרשם בפועל בעת הפעילות של האסדות אצל לקוחות שונים. איתקה תמשיך לשמש כמפעיל (operator) של חברת התשתיות החדשה.

עידן וולס, מנכ"ל קבוצת דלק מסר היום שמדובר במכתב כוונות חשוב, עם אחת מחברות הפיננסים וההשקעות הגדולות והמובילות בעולם, שמתרגם את התכנית האסטרטגית של קבוצת דלק "להציף ערך ממשי מאחזקותינו באיתקה ובתשתיות שלה, בין היתר באמצעות הנפקתה בבורסה של לונדון".

וולס ציין עוד כי עם השלמת העסקה איתקה תהנה מתזרים מזומנים משמעותי חדש, שיתווסף לזה שצפוי מפעילות ההפקה השוטפת שלה בשנה הקרובה. זאת על בסיס ה-EBITDA המוערכת של איתקה בשנת 2020 אשר צפויה לנוע בין 900 מיליון דולר ל- 1 מיליארד דולר. "קבוצת דלק נמצאת בנקודת זינוק מצויינת, כאשר היעדים והמטרות שהציבה לעצמה לשנה הקרובה, ימשיכו לבסס את מעמדה כחברת אנרגיה בינלאומית מובילה בשווקים שבהם היא פועלת".

עידן וולס מנכ"ל קבוצת דלק , צילום: קבוצת דלק עידן וולס מנכ"ל קבוצת דלק | צילום: קבוצת דלק עידן וולס מנכ"ל קבוצת דלק , צילום: קבוצת דלק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות