אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה אסור לשים את הדרכון בתיק היד שלכם לפני ההמראה צילום: שאטרסטוק

סודות החופשה

למה אסור לשים את הדרכון בתיק היד שלכם לפני ההמראה

הדרכון צריך להישאר צמוד אליכם עד להמראה – אם תכניסו אותו לתיק מוקדם מדי, אתם עלולים להיתקע למשך זמן רב בביקורת הדרכונים

15.02.2020, 08:05 | שירות כלכליסט

כשאנחנו עוברים דרך הביטחון בשדה התעופה, רובנו מופיעים עם הדרכון שלנו, ולאחר מכן ממשיכים להשאיר אותו בהישג יד עד השער של הטיסה. אבל יש להיזהר מטעות בסיסית שרבים מהנוסעים נופלים בה בשלב שבו עולים למטוס – הם מכניסים מוקדם מדי את הדרכון לתיק שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

למה? כי לעתים קרובות, במיוחד בטיסות עמוסות, חברות תעופה שמעוניינות לזרז את הליך ה"בורדינג" אוספות מהנוסעים את התיקים הצמודים ומעבירים אותם לבטן המטוס – במיוחד אם מדובר בתיקים גדולים או במזוודות טרולי.  

אל תשימו את הדרכון בטרולי, גם אם אתם מתכננים לעלות איתו לטיסה, צילום: שאטרסטוק אל תשימו את הדרכון בטרולי, גם אם אתם מתכננים לעלות איתו לטיסה | צילום: שאטרסטוק אל תשימו את הדרכון בטרולי, גם אם אתם מתכננים לעלות איתו לטיסה, צילום: שאטרסטוק

בחברת ריאנאייר אף החלו בנוהג קבוע לפיו בטיסות בתוך אירופה כל תיק מגודל מסוים מועבר לבטן המטוס בשער, אלא אם כן שילם הנוסע תעריף מיוחד המתיר לו לעלות על המטוס עם התיק.

בעוד שבחלק מהחברות התיק שנלקח מהנוסע בשער עם עלייתו למטוס מוחזר לו מיד עם הירידה, במקרים רבים עובר התיק את התהליך הרגיל של שאר המזוודות המועמסות והוא חוזר לנוסע רק באזור איסוף המזוודות הרגיל, לאחר מעבר הדרכונים.

אם יחייבו אתכם להעלות את הטרולי לתא המטען של המטוס, אכלתם אותה אם הדרכון שם, צילום: שאטרסטוק אם יחייבו אתכם להעלות את הטרולי לתא המטען של המטוס, אכלתם אותה אם הדרכון שם | צילום: שאטרסטוק אם יחייבו אתכם להעלות את הטרולי לתא המטען של המטוס, אכלתם אותה אם הדרכון שם, צילום: שאטרסטוק

המשמעות היא ברורה – אם הכנסת את הדרכון לתיק שנאסף רגע לפני העלייה למטוס, ספק גדול אם הוא יהיה בידך כאשר תגיע לביקורת דרכונים.

בראיון שהופיע ב"טלגרף" הבריטי סיפר נוסע על המצב שנקלע אליו: "הייתי חייב לחכות עד שחבר שלי חזר מאזור האיסוף ונתן לי את הדרכון. אני לא יודע מה הייתי עושה ללא העזרה שלו. חברות תעופה צריכות לומר לך לאסוף איתך את הדרכון כשלוקחים את התיקים שלך".

הנה שניים שזה כבר קרה להם וצייצו כדי לספר על זה -

 
 

תגיות