אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליבאבא עקפה את התחזיות; בהכנות להמשך התפשטות הקורונה צילום: רויטרס

עליבאבא עקפה את התחזיות; בהכנות להמשך התפשטות הקורונה

ענקית המסחר האלקטרוני דיווחה על תוצאותיה הרבעוניים וחצתה לראשונה את רף 1.4 מיליארד דולר בהכנסות לרבעון מעסקי הענן; ההכנסות לרבעון הפיסקאלי עלו ל-23.1 מיליארד דולר לעומת צפי של 22.9 מיליארד דולר; מהחברה נמסר: "גייסנו את כוחות המסחר והטכנולוגיה החזקים של המערכת האקולוגית בעליבאבא, על מנת לתמוך ככל יכולתינו במלחמה נגד ההתפרצות"

13.02.2020, 15:19 | שירות כלכליסט

קבוצת עליבאבא פרסמה את תוצאות הרבעון הפיסקאלי השלישי שלה (שנחתם בסוף דצמבר 2019): התוצאות אמנם עקפו את התחזיות, אך עדיין נותרה השאלה כיצד תושפע הענקית הסינית מהמשך התפשטות נגיף הקורונה על הרבעון הנוכחי וזה שאחריו.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי של עליבאבא עמד ברבעון על 7.5 מיליארד דולר, לעומת 4.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הרווח המתואם למנייה עלה ל-2.6 דולר מ-1.7 דולר. ההכנסות עלו ל-23.1 מיליארד דולר מ-16.8 מיליארד דולר. הצפי עמד על 22.9 מיליארד דולר. עסקי הענן של ענקית המסחר האלקטרוני עברו לראשונה את ה-1.4 מילארד דולר בהכנסה רבעונית.

מטה עליבאבא בהאנגזו מטה עליבאבא בהאנגזו מטה עליבאבא בהאנגזו

עליבאבא פירטה כמה מהדרכים בהן פעלה החברה על מנת לסייע בהקלה על עסקים ומסחר בסין כאשר ההתפרצות ממשיכה לשבש חלק מהפעילות העסקית במדינה. בקבוצה אמרו כי יופחתו או יורדו מספר עמלות, והיא אף תאפשר לחברות להשתמש בפלטפורמת העבודה מהבית שלה בחינם, ותעזור לסבסד שליחים, כך שיקבלו כסף נוסף עבור עבודתם.

"בתגובה לווירוס הקורונה, גייסנו את כוחות המסחר והטכנולוגיה החזקים של המערכת האקולוגית בעליבאבא, על מנת לתמוך ככל יכולתינו במלחמה נגד ההתפרצות, להבטיח אספקת מצרכים יומיומיים לקהילות שלנו ולהנהיג אמצעי הקלה מעשיים עבור סוחרינו", כך נמסר מהחברה.

לאורך החודש האחרון כמעט ואין תנועה במניית ענקית המסחר האלקטרוני, זאת, לאחר עלייה של 20% במהלך שלושה החודשים שקדמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות