אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית תחבורה חדשה: בומברדייה ואלסטום במגעים למיזוג צילום: ויקי

ענקית תחבורה חדשה: בומברדייה ואלסטום במגעים למיזוג

אלסטום הצרפתית אישרה את הדיווחים על קיום המגעים - בוול סטריט ג'ורנל מציינים כי התמורה בעסקה צפויה לעמוד על 7 מיליארד יורו; שתי החברות יצטרכו לקבל את אישור הרגולטור האירופי - שפסל לפני כשנה מיזוג דומה בין אלסטום לחטיבת הרכבות של סימנס

17.02.2020, 11:31 | ליאור גוטמן

חברת הרכבות הצרפתית אלסטום (Alstom) מאשרת הבוקר כי היא אכן מנהלת שיחות עם בומברדייה (Bombardier) על רכישת חטיבת הרכבות של החברה הקנדית.

בוול סטריט ג'ורנל דיווחו שהחברות הגיעו על הסכם ראשוני, שהתמורה בו תעמוד על 7 מיליארד דולר - אלסטום הדגישה בהודעה כי עדיין אין הסכמה סופית על עסקה.

קראו עוד בכלכליסט

אם העסקה תצלח את הרגולציה באירופה ואכן תצא לפועל,  החברה החדשה הממוזגת תייצר מחזור של כ-16 מיליארד יורו בשנה, עם התמחרות בתחבורה מסילתית בין עירונית ועירונית. כמו כן, השלמת העסקה תוביל לקיצוץ של יותר מחצי מהחוב העצום של בומברדייה (העומד על 9 מיליארד דולר), התפתחות שתסייע לה לצאת לדרך חדשה.

לפני קצת יותר משנה חסמה רשות ההגבלים האירופית עסקת מיזוג אחרת שהובילה אלסטום, בינה לבין חטיבת הרכבות של סימנס - העסקה שהוכרזה בתחילת 2018 כוונה לחיזוק יכולת התחרות של 2 החברות בהיצף הסיני בתחומי התחבורה. כאמור,  המהלך נבלם לאחר התנגדות אירופאית, ועתה כאמור תידרש הכרעת הרגולטורים בעסקה החדשה.

רכבת של אלסטום , צילום: ויקי רכבת של אלסטום | צילום: ויקי רכבת של אלסטום , צילום: ויקי

גם אלסטום וגם בומברדייה פועלות כבר כמה שנים בישראל - בומברדייה היא ספקית הקרונות הנוכחית של רכבת ישראל ואלסטום מייצרת ומספקת את קרונות הרכבת הקלה בירושלים - החברה הצרפתית אף שותפה בפרויקטי חשמול רכבת ישראל, כמו גם התקנת מערכות שונות בקווי הרכבת הקלה בתל אביב.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות