אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפי למחסור בקונסולות סוויץ' של נינטנדו החל מאפריל צילום: Nintendo

נגיף הקורונה

צפי למחסור בקונסולות סוויץ' של נינטנדו החל מאפריל

לפי אנשים המעורים בשרשרת האספקה של החברה, העיכוב צפוי בארה"ב ובאירופה, בשל אספקה מוגבלת של רכיבים מסין למפעל הייצור בווייטנאם

17.02.2020, 19:04 | שירות כלכליסט

חברת נינטנדו (Nintendo) עשויה להתמודד עם מחסור בקונסולות הסוויץ' (Switch) שלה בשווקים בארצות הברית ובאירופה כבר באפריל, בעקבות עיכוב בייצור הנובע מהתפרצות נגיף הקורונה - כך לפי אנשים המעורים בשרשרת האספקה של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

אספקה מוגבלת של רכיבים מסין משפיעה על הייצור במפעל ההרכבה של שותפתה של ניטננדו בווייטנאם, ששימש בעבר בעיקר לבניית קונסולת משחק שנמכרו לשוק האמריקאי. מחסור ברכיבים במהלך החודש הזה ישפיע על יחידות סוויץ' שהיו מיועדות להגיע לחנויות באפריל, אחרי שהמלאי הקיים והמשלוחים האחרונים נמכרו כולם.

ההאטה האפשרית תהווה מכה קשה לחברה הממוקמת בקיוטו ומתכננת לשחרר פרק חדש במסגרת הזיכיון על משחק 'חיות חוצות' (Animal Crossing) ב-20 במרץ. כותרים אלו הם הסיבה לפופולריות של קונסולות הסוויץ', ומשמרים את מומנטום המכירות של הקונסולה עם כניסתה לשנה הרביעית מאז ההשקה.

מוקדם יותר החודש התנצלה נינטנדו, כאשר הודיעה כי משלוחי חומרה ואביזרים של סוויץ' ליפן יוגבלו בגלל השבתת הייצור שנכפתה על מפעלים בסין בעקבות איום נגיף הקורונה.

קונסולת סוויץ קונסולת סוויץ' של נינטנדו | צילום: Nintendo קונסולת סוויץ

מוצרים אלו אזלו במלאי אצל קמעונאים יפנים רבים, בין היתר גם בגלל מסעות פרסום אגרסיביים ל-'CashBack' של ספקי תשלום סלולרי מקומיים. "אנחנו לא רואים השפעה משמעותית על המשלוח לארצות הברית כרגע, אך נישאר ערניים וננקוט צעדים במידת הצורך". כך אמר דובר נינטנדו ל "בלומברג ניוז". "ייתכן וההיצע יושפע מקצב ומשך התפשטותו של הנגיף".

משלוחים של סוויץ' שיגיעו לארצות הברית בפברואר ומרץ לא צפויים להתעכב, מאחר והם כבר יצאו מאסיה, אולם יתכנו בעיות עם מציאת מספיק יחידות בכדי למלא את הספינות היוצאות מאוחר יותר החודש או בחודש הבא, ושאמורות להגיע לארצות הברית באפריל.

המשלוחים לא ייפסקו לחלוטין, אך יופחתו באופן משמעותי. ארצות הברית היא השוק הגדול ביותר של החברה, המהווה 43% מליבת עסקיה, בעת שאירופה ויפן אחראיות על 27% ו-21% בהתאמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות