אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספקיות המזגנים של תדיראן ואלקטרה חזרו לעבודה חלקית צילום: אריאל בשור

נגיף הקורונה

ספקיות המזגנים של תדיראן ואלקטרה חזרו לעבודה חלקית

החברות הסיניות GREE ומידאה הודיעו על חזרה למתכונת עבודה חלקית. בשבוע שעבר העלו חברות המזגנים את המחירים מחשש לבעיות אספקה; יבואנית מוצרי החשמל ברימאג הודיעה על פגיעה אפשרית בפעילותה

17.02.2020, 17:30 | אורנה יפת

ספקית המזגנים הסינית הגדולה GREE חזרה לעבוד במתכונת חלקית. הספקית של חברת תדיראן הולדינגס דיווחה לה היום (ב') כי המפעל חזר לעבודה חלקית וכי על פי ההערכות החברה תחזור לפעילות מלאה בטווח הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

תדיראן אינה משנה את הערכותיה אודות השפעת נגיף הקורונה, לפיהן בטווח הקצר אין בשיבושים בכדי לפגוע מהותית בפעילות החברה. בשבוע שעבר מסרה תדיראן כי היא מתקשה להעריך את ההשפעה של הפסקת העבודה במפעלים הסיניים בטווח הבינוני והארוך.

בימים האחרונים חזרה גם מידאה, ספקית המזגנים הגדולה של אלקטרה מוצרי צריכה לעבודה חלקית. החזרה ההדרגתית של ספקיות המזגנים לפעילות בסין, מעלה שוב תהיות אודות הפזיזות של אלקטרה וטורנדו להעלות מחירים לקמעונאים ולצרכנים.

אלקטרה הודיעה בשבוע שעבר על התייקרות של כ-3% במחירי המזגנים וטורנדו הפליגה עם התייקרות לא מוצדקת של 10% בכל דגמי המזגנים מתוצרתה. אלא שמקורבים לחברות מספרים כי לחברות יש מלאי של כמה עשרות אלפי מזגנים שהן רכשו במחיר הישן ומנסות למכור אותו כעת במחיר גבוה יותר.

ישראלים קונים מוצרי חשמל, צילום: אריאל בשור ישראלים קונים מוצרי חשמל | צילום: אריאל בשור ישראלים קונים מוצרי חשמל, צילום: אריאל בשור

בתוך כך, התריעה הבוקר יבואנית מוצרי החשמל, ברימאג דיגיטל, על פגיעה אפשרית לנוכח המשך התפשטות הנגיף. ספקים סינים שמייצרים חלק ממוצרי ברימאג טרם שבו לעבודה סדירה במפעלים מאז חופשת ראש השנה הסיני, וכמותם גם ספקים של החברה במדינות אחרות, שנסמכים על רכיבים מסין שנדרשים לצורך ייצור מוצרי החשמל, מה שפוגם בכל שרשרת האספקה ומשבש את ייצור המוצרים המוגמרים.

ברימאג, שמייבאת בין היתר את מוצרי החשמל במותגים LG ובקו, מעריכה שבטווח המיידי והקצר השיבושים במפעלים בסין אינם עתידים להשפיע לרעה באופן מהותי על פעילות החברה. יחד עם זאת, מציינת היבואנית, כי "אין ביכולתה להעריך את מועד סיום השיבושים בסין, ואין בידיעה להעריך את מידת ההשפעה על פעילות החברה ותוצאותיה בטווח הבינוני והארוך".

השפעת התפשטות נגיף הקורונה מעיבה על חברות מוצרי הצריכה הישראליות ובעיקר על היבואניות המקומיות. ענף מוצרי החשמל נחשב לפגיע בהקשר של הקורונה מאחר ומרבית מוצרי החשמל מיוצרים בסין. לא רק זאת, גם מוצרים המיוצרים באירופה או במדינות אחרות בעולם, נעזרים במפעלים סיניים שמספקים להם את חומרי הגלם ועל כן ההשפעה על היצרניות והיבואניות היא רוחבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות