אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאסרה כניסתם של עובדים זרים מתאילנד לישראל צילום: שאול גולן

נגיף הקורונה

נאסרה כניסתם של עובדים זרים מתאילנד לישראל

בעקבות פנייתו של שר החקלאות צחי הנגבי, הוציא המשרד הנחיה לפיה יש לעכב את הגעתם של עובדים תאילנדים שאמורים היו להגיע לישראל במהלך השבוע; במקביל דרש השר להאריך את אשרת שהותם של עובדים שכבר מועסקים בישראל

17.02.2020, 16:02 | נווית זומר

משבר הקורונה פוגע גם בחקלאים המעסיקים עובדים זרים מתאילנד: משרד הבריאות הוציא היום (ב') הנחיה לפיה העובדים לא יורשו להיכנס לתחומי ישראל. ההנחיה פורסמה בעקבות פניית שר החקלאות צחי הנגבי הבוקר לרשויות, בבקשה לעכב את הגעתם של 50 עובדים תאילנדים שאמורים היו לטוס לישראל היום בלילה. במקביל דרש השר להאריך את שהותם של עובדים תאילנדים שכבר מועסקים בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

פועלים תאילנדים בנחל עוז, צילום: שאול גולן פועלים תאילנדים בנחל עוז | צילום: שאול גולן פועלים תאילנדים בנחל עוז, צילום: שאול גולן

בנוסף נודע כי 100 עובדים נוספים היו אמורים להגיע מתאילנד במהלך השבוע. פנייתו הדחופה של שר החקלאות למשרד הבריאות, למשרד החוץ ולרשות האוכלוסין וההגירה נעשתה לאור הנחיית משרד הבריאות מאמש, על הצורך בבידוד של 14 יום לבאים מתאילנד.

יש לציין כי בארץ מועסקים כיום כ-24 אלף עובדים זרים בתחום החקלאות, רובם מתאילנד. העובדים מגיעים לישראל באישור מיוחד של המדינה ולזמן קצוב - והחקלאות הישרלאית למעשה תלויה בהם במידה רבה, היות והם משמשים ככוח העבודה העיקרי במשקים.

במידה ולא תינתן ארכה לעובדים הנוכחיים שהסתיימה תקופת עבודתם, ולא תתאפשר הבאת עובדים חלופיים, החלקאות המקומית עלולה להיפגע ממחסור ביידים עובדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות