אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת פיר 1 הגיעה לפשיטת רגל - הגישה בקשה להגנת צ'אפטר 11 צילום: איי אף פי

רשת פיר 1 הגיעה לפשיטת רגל - הגישה בקשה להגנת צ'אפטר 11

רשת המוצרים לבית מתכוונת להמשיך לפעול בפיקוח המשפט להליכי פשיטת רגל, עד למציאת רוכש. פיר 1 הגיע להסכם עם הבנקים המלווים על דחיית מועד פירעון ההלוואה, על מנת להעניק לה חופש פעולה במגעים מול רוכשים פוטנציאליים

17.02.2020, 20:26 | שירות כלכליסט

חברת פיר 1 אימפורטס (Pier 1 Imports) הגישה לבית המשפט בארה"ב בקשה לאישור צא'פטר 11 במסגרת הליך פשיטת רגל. המשמעות של צ'אפטר 11 היא הקפאת הליכים נגד החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לפני חודשיים הודיעה רשת המוצרים לבית כי היא מתכוונת לסגור 450 סניפים ולחתוך בעלויות בניסיון לבלום את שריפת המזומנים שלה. בחודש שעבר פרסמה החברה אזהרת עסק חי, וציינה כי המשך פעילותה בהמשך השנה מוטל בספק.

ביום שני הוגשה הבקשה כאמור להגנה של צ'אפטר 11. הרשת ציינה בהודעתה היום כי בכוונתה להימכר תחת פיקוח בית המשפט ושהיא מנהלת מגעים עם כמה רוכשים פוטנציאליים שיכולים לרכוש אותה באישורו של בית המשפט.

לפני הגשת הבקשה הגיעה הרשת להסכם עם הבנקים המלווים שלה, הכולל הארכת מועד הפירעון של האשראי שהעניקו לרשת, בסכום כולל של 25 מיליון דולר. הבנקים הממנים של פיר 1 כוללים את בנק אוף אמריקה, וולס פארגו ופאת'לייט קפיטל. הבנקים אישרו לבית המשפט כי הם מסכימים שהרשת תמשיך לפעול תחת פיקוחו עד להשלמת הליך מכירה.

פיר 1 אימפורטס, צילום: איי אף פי פיר 1 אימפורטס | צילום: איי אף פי פיר 1 אימפורטס, צילום: איי אף פי

"הצעדים שננקטו היום נועדו לספק לפיר 1 זמן נוסף וגמישות פיננסית, בשעה שאנו פועלים להשיג ערך נוסף עבור בעלי המניות שלנו באמצעות מכירה. אנו מתקדמים בתהליך הזה בתמיכת המלווים שלנו ומרוצים מהעניין הראשוני לקראת פתיחת השיחות עם רוכשים פוטנציאליים", מסר מנכ"ל פיר 1 רוברט רייסבאק (Robert Riesbeck).

למרות שורה של צעדים ומאמצים רבים שביצעה הרשת בניסיון להגדיל את המכירות, הרשת שמרכזה בטקסס רשמה תשעה רבעונים רצופים עם ירידה במכירות החנוית הזהות. פיר 1 מתמודדת עם תחרות קשה מאד מצד שחקני האונליין והרשתות המוזלות.

במסמכים שהוגשו לבית המשפט מוערכת החברה ב-426.6 מיליארד דולר, והחובות הכוללים שלה מסתכמים ב-258.3 מיליון דולר. בעלי המניות הגדולים של הם חברות ההשקעות Charles Schwab Investment Management ו-Dimensional Fund Advisors.  שווי השוק של החברה עומד נכון להיום על 15 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות