אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס רוכשת חברת קפה בברזיל תמורת 167 מיליון שקל צילום: סיוון פרג'

שטראוס רוכשת חברת קפה בברזיל תמורת 167 מיליון שקל

החברה הנרכשת, מיטצוי אלימנטוס, מחזיקה ב-3.8% משוק הקפה בברזיל; העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים במדינה

18.02.2020, 11:42 | אורנה יפת

קבוצת שטראוס מרחיבה את הפעילות הבינלאומית שלה בתחום הקפה. הבוקר הודיעה הקבוצה כי החברה הבת, שטראוס קפה BV, תרכוש את חברת מיטצוי  אלימנטוס (Mitsui Alimentos) מידי קבוצת מיטצוי היפנית בברזיל, תמורת 167 מיליון שקל (210 מיליון ריאל). העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים בברזיל.

קראו עוד בכלכליסט

שטראוס תבצע את העסקה באמצעות המיזם המשותף 3C הפועל בברזיל, ומוחזק בשותפות על ידי שטראוס קפה וחברת סאן מיגל FIP, שבבעלות משפחת לימה. על פי ההסכם תשלם 3C כ-167 מיליון שקל עבור פעילות הקפה הקלוי והטחון של חברת מיטצוי בברזיל.

פעילות הקפה של מיטצוי בברזיל פועלת מאז שנת 1974 תחת מיטצוי אלימנטוס, ומחזיקה בכ-3.8% משוק הקפה במדינה - השחקנית החמישית בגודלה.

שטראוס מדווחת כי על פי נתונים שנמסרו לה, בשנת 2019 עמדו הכנסות מיטצוי אלימנטוס בתחום הקפה הקלוי והטחון על כ- 245 מיליון שקל.

ציון בלס, צילום: סיוון פרג ציון בלס | צילום: סיוון פרג' ציון בלס, צילום: סיוון פרג

עסקת הרכישה מבססת את המיזם המשותף C3 כמוביל שוק הקפה בברזיל - שוק שנחשב לגדול בעולם במונחים כמותיים.

Café Brasileiro הוא מותג הקפה המוביל של מיטצוי. מדובר בקפה קלוי וטחון (R&G) והוא דומיננטי בעיקר במרכז מדינת סאו פאול ובאיור המערב התיכון של ברזיל. רכישתו המותג תחזק את פעילות 3C באזורים אלו.

ציון בלס, מנכ"ל שטראוס, ציין כי הרכישה מצטרפת לרכישות נוספות שביצעה השותפות. בשנים האחרונות רכשה 3C בברזיל את המותג Fino Grao בשנת 2012, את המותג ITAMARATY בשנת 2014, את המותג Cia Iguacu ב-2016 וכן את Manaus בשנת 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות