אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארווי ויינשטיין עשוי להיחלץ ממאסר עולם צילום: איי אף פי

הארווי ויינשטיין עשוי להיחלץ ממאסר עולם

חבר המושבעים במשפט התקיפות המיניות של המפיק ההוליוודי לא הצליח להגיע להחלטה אם להרשיעו בעבירה של "תקיפה מינית טורפנית" - סעיף הדורש הוכחה של דפוס תקיפות מיניות החוזר על עצמו ועונשו יכול להגיע עד כדי מאסר עולם

21.02.2020, 23:11 | שירות כלכליסט
חבר המושבעים במשפט התקיפה המינית של הארווי וויינשטיין המתנהל בניו יורק מסר הערב (ו') כי קיבל החלטה בעניין סעיפי האישום העומדים נגד המפיק ההוליווידי לשעבר על אונס ו"ביצוע מעשה מין פלילי". עם זאת, חבר המושבעים לא הצליח להגיע להחלטה ביחס לעבירה "תקיפה מינית טורפנית". עבירה זו, שדורשת הוכחת דפוס של תקיפות מיניות, נחשבת לחמורה יותר ועונשה יכול להגיע עד כדי מאסר עולם. בעקבות המסר שהעביר, הורה השופט לחבר המושבעים להמשיך לקיים התייעצויות.

קראו עוד בכלכליסט

הודעת חבר המושבעים סיפקה הצצה לנעשה מאחורי הקלעים בפאנל הדן בנושא בארבעת הימים האחרונים. לפי הדין האמריקאי, ביצוע עבירה של "תקיפה מינית טורפנית"  מחייב את חבר המושבעים להסכים שויינשטיין ביצע יותר מפשע מין אחד, כלומר להוכיח דפוס של ביצוע תקיפות מיניות. סעיף אישום זה נחשב משמעותי מאוד, שכן בגינו אפשר לגזור עונש של עד מאסר עולם.  

הארווי ויינשטיין בעת משפטו בניו יורק, צילום: רויטרס הארווי ויינשטיין בעת משפטו בניו יורק | צילום: רויטרס הארווי ויינשטיין בעת משפטו בניו יורק, צילום: רויטרס

בפני המפיק ההוליוודי בן ה-67 עומד אישום אחד על "מעשה מין פלילי" בגין כפיית מין אוראלי בכוח בעוזרת הפקה בשם מרים היילי בסרט שהפיק ויינשטיין. אישום אחר עומד כנגדו על אונס בעקבות יחסי מין שכפה לכאורה על  השחקנית ג'סיקה מאן, כשעשתה את צעדיה הראשונים בתחום.

וויינשטיין גם עלול להיות מורשע ב"תקיפה מינית טורפנית", אם המושבעים יקבעו שהוא ביצע את אחת מאותן עבירות, וגם אנס בכוח או ביצע מין אוראלי בכוכבת "סופראנוס" אנאבלה סיוררה בראשית שנות התשעים, כפי שהעידה.

על פי כללי הדיון של חבר המושבעים, נדרש ההרכב להחליט תחילה באישום הנוגע לתקיפה מינית טורפנית, ורק לאחר מכן הוא יכול לשקול את שני האישומים האחרים בנפרד. המושבעים לא אמרו לאיזו החלטה הגיעו בכל אחד מסעיפי האישום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות