אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט מסביר למה בטווח הארוך השקעה במניות עדיפה על אג"ח צילום: בלומברג

באפט מסביר למה בטווח הארוך השקעה במניות עדיפה על אג"ח

במכתבו השנתי לבעלי המניות של ברקשייר האת'וויי ששוחרר היום, כותב האורקל מאומהה כי אם שיעורי הריבית ומסי החברות יישארו ברמתם הנמוכה כפי שהם היום, "כמעט בטוח" שהמניות יציגו ביצועים טובים יותר. עם זאת, הוא לא התעלם מהסיכונים הכרוכים בכך

22.02.2020, 17:01 | שירות כלכליסט

וורן באפט סבור שמניות הן האפיק שיש להשקיע בו בטווח הארוך אם שיעורי הריבית ומסי החברות יישארו ברמה הנוכחית. כך מדווח CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב השנתי לבעלי המניות של ברקשייר האת'וויי ששוחרר היום (שבת) כתב המיליארדר האמריקאי: "אם שיעורי הריבית יישארו קרובים למה שהם כיום בעשורים הקרובים ומסי החברות גם יישארו ברמה שממנה נהנים היום העסקים, זה כמעט בטוח שמניות יציגו ביצועים טובים יותר ממכשירי חוב לטווח הארוך". במכתב התייחס באפט גם למעורבותם הגוברת של שניים מממשיכי דרכו הפוטנציאליים וכן לקושי של החברה לאתר השקעה אטרקטיבית ו'מפלצתית', כמו אלה שבהן נודע האורקל מאומהה.

שוק המניות פתח את שנת 2020 בסערה, כשמדד S&P 500 ושאר המדדים בניו יורק שוברים את שיאי כל הזמנים. בשנה שעברה מדד S&P 500 עלה ביותר מ-28%, בשוק השורי הארוך ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. מה שסייע לשוק להישאר שורי זו הריבית הנמוכה של הפדרל ריזרב,  מה שדחף את תשואות האג"ח מטה והפך את המניות ליעד אטרקטיבי להשקעה. השוק קיבל דחיפה משמעותית נוספת בסוף שנת 2017, כשממשל טראמפ חתך את מס החברות מרמה של 35% לרמה של 21%.

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

"שני אלמנטים אלה, ביחד עם הרוב הגבית האמריקאית, יהפכו את המניות להשקעה ארוכת טווח עדיפה בהרבה עבור כל אדם שלא משתמש בכספי הלוואה ושיכול לשלוט ברגשותיו", כתב באפט. גורו ההשקעות, עם זאת, צירף אזהרה אחת גדולה להערכותיו: "הכול יכול לקרות למחירי המניות מחר". לדבריו, מדי פעם "יהיו ירידות חדות בשוק הזה, ככל הנראה של 50% ואף יותר".

במכתבו, יו"ר ומנכ"ל ברקשייר האת'וויי ציין שבכירי החברה אג'יט ג'איין (Ajit Jain) וגרג אבל (Greg Abel) יענו על שאלות במפגש בעלי המניות שיתקיים בחודש מאי. מדובר בשינוי של הפורמט הרגיל של המפגש השנתי המסורתי, שבו בדרך כלל מי שבעיקר עונים על השאלות הם באפט עצמו וסגן הנשיא צ'ארלי מונגר. לדברי באפט, השינוי הזה הוא "מאוד הגיוני".

יחד עם זאת, השינוי המדובר מלווה בתסכול רב הנובע מהיעדר תוכנית ירושה רשמית יותר. באפט, 89, רמז שג'איין או אבל ירשו את מקומו בראש החברה. שניהם קודמו בשנת 2018. ג'אין מנהל את עסקי הביטוח של החברה ואילו אבל אמון על שאר העסקים של הקונגלומרט שאינם קשורים לביטוח.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות