אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסד לבטיחות וגיהות פועל להקטין את תאונות העבודה בבניין

המוסד לבטיחות וגיהות פועל להקטין את תאונות העבודה בבניין

מדריכי בטיחות של המוסד העבירו למעבר חשמונאים, והעבירו הדרכות בטיחות לפועלים הפלסטינים שנכנסים לישראל

26.02.2020, 17:24 | בילי פרנקל
על רקע מכת תאונות העבודה הקטלניות בענף הבניין, מדריכי בטיחות של המוסד לבטיחות וגיהות הגיעו אתמול (ג') למעבר חשמונאים, החוצץ בין מודיעין עילית לכפרים פלסטינים הסובבים את רמאללה, והעבירו הדרכות בטיחות לפועלי בניין שעשו את דרכם מתחומי הרשות לאתרי הבנייה בישראל.

במעבר זה עוברים מדי יום כ-6,500 פועלים פלסטינים לעבודה בישראל. פעילות זו התרחשה במסגרת שיתוף פעולה לא שגרתי שהחל לאחרונה בין המוסד לבטיחות ולגיהות (המוס"ל) לבין יחידת מתאם הפעולות בשטחים בצה"ל והעומד בראשה, האלוף כמיל אבו רוקון.

הדרכות הבטיחות במעבר חשמונאים הדרכות הבטיחות במעבר חשמונאים הדרכות הבטיחות במעבר חשמונאים

במסגרת זו מגיעים מדריכים דוברי ערבית למערבי הגבול שבין ישראל לרשות הפלסטינית, מצוידים בניידות הדרכה עם פליירים ולומדות בשפה הערבית. הפעילויות מצולמות על ידי יחידת מתאם הפעולות בשטחים במטרה להפיק סרטוני הדרכה לעבודה בטוחה, שיופצו באמצעי התקשורת הפלסטיניים וברשתות החברתיות.

מנכ"לית המוסד לבטיחות ולגיהות, ד"ר אורנית רז: "אלפי פועלי בניין תושבי השטחים עוברים מדי בוקר במעברים על מנת לעבוד באתרי הבנייה בישראל, והם חשופים לא פחות לליקויי הבטיחות הקיימים באתרי בנייה רבים בארץ. אנו צריכים לוודא שהם חוזרים לבתיהם בריאים ושלמים".

תגיות