אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על נשיאות הארגונים העסקיים: תעשיינים נגד איכרים צילומים: יריב כץ

הקרב על נשיאות הארגונים העסקיים: תעשיינים נגד איכרים

התאחדות התעשיינים מאיימת לפרוש מהנשיאות אם רון תומר, לא ייבחר לתפקיד היו"ר דובי אמיתי, ממלא מקומו של היו"ר הפורש שרגא ברוש: "עליי לא מאיימים. לא ראוי להשתמש בכלים כאלה בהליך דמוקרטי"

27.02.2020, 08:06 | נווית זומר

שלושה חודשים לפני הבחירות לתפקיד יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים (לשעבר לשכת התיאום, המייצגת את כלל המגזר העסקי, למעט איגוד לשכות המסחר), הקרב מתחמם: התאחדות התעשיינים מאיימת לפרוש מהארגון אם נשיא ההתאחדות רון תומר לא ייבחר לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

מול תומר מתמודד דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים, המשמש גם כממלא מקום יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים לאחר פרישת שרגא ברוש.

ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים לשעבר, פרש בסוף ינואר מהתפקיד וכן מתפקידו בנשיאות הארגונים העסקיים. בהמלצת ברוש נבחר אמיתי כממלא מקום לשלושה חודשים, עד לבחירות.

לטענת תומר, התאחדות התעשיינים היא גוף משמעותי במגזר העסקי, בעוד אמיתי מייצג כמה מאות חקלאים בלבד, משום שרוב החקלאים מיוצגים על ידי התאחדות חקלאי ישראל. בנשיאות חברים 13 ארגונים, בהם: הקבלנים, המלונאים, העצמאים (להב), בוני הארץ ואיגוד הבנקים.

דובי אמיתי , נשיא התאחדות האיכרים בישראל, צילום: יריב כץ דובי אמיתי , נשיא התאחדות האיכרים בישראל | צילום: יריב כץ דובי אמיתי , נשיא התאחדות האיכרים בישראל, צילום: יריב כץ

במכתב שששלח תומר לאמיתי והגיע לידי "כלכליסט", מאשים תומר את אמיתי ב"הצגה מטעה של תפקידך בנשיאות". במכתב כתב תומר ש"הופתע לגלות" שאמיתי מציג עצמו כיו"ר הנשיאות במכתב רשמי לשרי הממשלה, "ולא מציין שאתה ממלא מקום זמני".

מתומר נמסר כי הוחלט פה אחד שההתאחדות לא תהיה חברה בנשיאות אם נשיא ההתאחדות לא יעמוד בראשה, "משום שאנחנו הגוף הגדול מבין הגופים החברים בארגון הן במספר המועסקים והן בהיקף התרומה שלנו לתל"ג. עם כל הכבוד לאמיתי, ויש לי, אני לא יכול לתת לאדם שמייצג אחוזים בודדים מחקלאי ישראל לקבל החלטות בשם התאחדות התעשיינים".

רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: אוראל כהן רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים | צילום: אוראל כהן רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: אוראל כהן

אמיתי מסר בתגובה כי "התעשיינים יכולים לעשות מה שהם רוצים. עליי לא מאיימים. בהתאחדות האיכרים רשומים 2,000 חברים שבחרו בי, ובתומר בחרו כ־400 תעשיינים - אז מי יותר גדול? התעשיינים אינם הגוף הגדול ביותר, להב מייצגים יותר חברים. מי שרוצה שיתמודד מולי, זה לא לגיטימי ללכת להליך דמוקרטי שכולם היו שותפים בו ולאיים. אנחנו לא איימנו כששרגא ברוש נבחר, שאם לא ניבחר נפרוש. לא ראוי לנו כנציגי המגזר להשתמש בכלים כאלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות