אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קטי ספיצ'קוב הוכיחה: אסור לה לייצג את ישראל באולימפיאדה צילום: דוד ששון

דעה

קטי ספיצ'קוב הוכיחה: אסור לה לייצג את ישראל באולימפיאדה

האירוע בו חסמה גולשת הרוח את יריבתה הישראלית נוי דריהן בזינוק לשיוט המדליות באליפות העולם הוא חמור, אפילו אם חוקי, וחייב להביא לסיום דרכה בנבחרת; אחרת, יתקבל מסר שגוי

29.02.2020, 22:06 | גולן חזני
האירוע בו חסמה גולשת הרוח קטי ספיצ'קוב את יריבתה הישראלית נוי דריהן בזינוק לשיוט המדליות באליפות העולם באוסטרליה הוא חמור.

קראו עוד בכלכליסט

לספיצ'קוב אסור לייצג את ישראל באולימפיאדה. מי שמונע מספורטאי ישראלי אחר זכייה אפשרית באליפות עולם, רק כדי להקדים אותו בדו קרב פרטי על כרטיס לאולימפיאדה, לא ראוי לייצג את המדינה.

ספיצ ספיצ'קוב חוגגת עם המאמן | צילום: Caitlin Baxter @Baxter.films ספיצ

ספיצ'קוב זכתה לפני שנה במדליית הכסף באליפות העולם וביתרון עצום על יריבתה, ונראה כי היא בדרך הבטוחה לקבל את הכרטיס לאולימפיאדה בטוקיו. באותה תקופה התפוצצה פרשה שערורייתית כשהתברר שבין ספיצ'קוב למאמן הנבחרת פייר לוקט התנהל לאורך זמן רומן חשאי.

לרומן כזה יש משמעויות כבדות. המאמן מחויב להעניק יחס שווה לכל ספורטאיות הנבחרת, אבל לך תעשה את זה כשעם אחת מהן אתה מקיים קשר רומנטי. העובדה הזו לבדה, כשהקשר הזה לא מקבל שקיפות בזמן אמת, אלא מוסתר, היה לבדו היה צריך להשאיר את ספיצ'קוב מחוץ לתמונת הכרטיס האולימפי. היו חייבים להשעותה ברגע שזה התגלה, והמאמן היה חייב לעוף לכל הרוחות. לעוף, למרות שוועדת בדיקה שהקים האיגוד קבעה כי הוא נהג במקצועיות ביחס לכל אחת מהגולשות בנבחרת. הסתרת הקשר היא העבירה החמורה.

ספיצ ספיצ'קוב | צילום: דוד ששון ספיצ

ספיצ'קוב המשיכה להתאמן עם לוקט שפוטר, וזאת לקראת אליפות העולם שהסתיימה היום באוסטרליה. בתחרות הזו היא היתה פחות טובה מדריהן, והתברר כי חלה נסיגה ביכולותיה בשנה האחרונה מאז התקרית. לספיצ'קוב לא היה סיכוי מעשי למדליה בתחרות. דריהן היתה זקוקה למדלית זהב וכל מה שנדרש ממנה בשיוט המדליות האחרון היום היה להקדים את הגולשת ההולנדית. בשיוט הזה הפריעה לה ספיצ'קוב בזינוק, כשנצמדה אליה וחסמה את דרכה. דריהן זינקה אחרונה והחמיצה את הזהב, כשסיימה רק שלישית.

האירוע הזה חייב להביא לסיום דרכה של ספיצ'קוב בנבחרת לפחות עד למשחקים האולימפיים. אם החשש של שאיגוד השייט בראשות גילי עמיר היה כי פגיעה בספיצ'קוב תפחית משמעותית סיכוי למדליה אולימפית, הרי שדריהן באה והוכיחה היום כי הסיטואציה היא אחרת והיא לא פחות טובה. אינני מכיר את השתיים, אבל הצילומים של הזינוק בתחרות, היו צורמים לכל ישראלי חובב ספורט באשר הוא. גם אם הפעולה של ספיצ'קוב היתה חוקית ואושרה ע"י התחרות, היא היתה מסריחה.

השתתפות שלה בטוקיו תהיה מסר שגוי לכל ספורטאי ישראלי באשר הוא, לפיו כל האמצעים כשרים, גם מניעה של מדליית זהב מישראלי אחר, לטובת האינטרסים האישיים של אותו ספורטאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

131 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות