אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה תביעה של 48 מיליון שקל נגד יזם שנהרג

נדחתה תביעה של 48 מיליון שקל נגד יזם שנהרג

ביהמ"ש המחוזי מרכז דחה את תביעתה של חברה יזמית אשר דרשה את הסכום בטענה להעלמת הכנסות מצד שותפה – היזם עמיחי קוזניץ אשר נהרג לפני כ-6 שנים כאשר נפל מפיגום; לאחר מותו התנהלה התביעה מול בתו ואשתו

03.03.2020, 18:33 | דותן לוי

בית המשפט המחוזי מרכז דחה תביעה של יזם אשר טען כי שותפו במספר פרויקטים, שנהרג לפני שש שנים בנפילה מפיגום, חייב לו 48 מיליון שקל. את התביעה הגישה חברת היזמות "ע. בן גד" מחיפה נגד הקבלן עמיחי קוזניץ, בטענה כי במסגרת השותפות בין שתי החברות אשר כללה חמישה פרויקטים בעיר ראשון לציון, העלים קוזניץ עשרות מיליוני שקלים מהרווחים שהתקבלו.

קראו עוד בכלכליסט

קוזניץ מחברת "ק. עמיחי" והיזם החיפאי יחזקאל עזר הכירו משותפות קודמת שלהם בפרויקט אחר, ובהמשך בשנת 2007 חתמו על הסכם שותפות לחמשת הפרויקטים: ה' באייר, ורדי, גורן, כספי והרשקוביץ, הכוללים בסך הכל כ-200 יח"ד. לטענת עזר במהלך הזמן התחוור לו כי קוזניץ אינו נוהג עימו בשקיפות ולא מאפשר לו גישה לחשבונות הפרויקטים, ולמעשה ניטרל אותו לחלוטין מכל מידע אודות הפרויקטים. כך למשל לטענתו בפרויקט ה' באייר נאמר לו כי הרווח הצפוי מהפרויקט עומד על 1.3 מיליון שקל בעוד בתחילת השותפות הוצג לו רווח צפוי של 4.6 מיליון שקל.

עמיחי קוזניץ ז"ל עמיחי קוזניץ ז"ל עמיחי קוזניץ ז"ל

עזר הגיש את התביעה באמצעות משרד הרצוג פוקס נאמן, ולפני כשש שנים, כשנה לאחר הגשת התביעה, נהרג קוזניץ כאשר נפל מפיגום באחד הפרויקטים. לאחר מותו נכנסה לנעליו בתו קרן קוזניץ והתביעה התנהלה מולה ומול אשתו – אווה קוזניץ, אשר יוצגו על ידי עוה"ד איתן ארז ורז מנגל.

בית המשפט בראשות השופט צבי ויצמן פסק, כי עזר גרף רווחים של כ-5.2 מיליון שקל והשקיע בפרויקטים 4.3 מיליון שקל. בסך הכל שולמו לחברת בן גד כ-9.5 מיליון שקל, המשקפים את חלקה ורווחיה על פי ההסכם.

השופט ויצמן, מינה רו"ח כמומחה מטעם בית המשפט לבחינת הנתונים הכספיים, וזה שלל את הטענות של עזר וקבע כי לחברה של קוזניץ נותרה יתרת חוב של כ-214 אלף שקל בלבד. בפסיקה כתב ויצמן: "מצאתי לאמץ את קביעות המומחה החשבונאי באשר לתחשיב הנכון והראוי באשר לחלקה של התובעת בריווחי הפרויקטים המשותפים לצדדים, וזאת אחר שדחיתי את עיקר טענות התובעת באשר להעלמת הכנסות או העמסת הוצאות מצד הנתבעת, וכן לא מצאתי כל ראיה למעשה תרמית מצד הנתבעת או מנהלה מר קוזניץ ז"ל".

במקביל לפסיקה על יתרת החוב חייב השופט את עזר בהוצאות בסכום של 150 אלף שקל. עוה"ד איתן ארז ורז מנגל שייצגו את הנתבעת אמרו: "אנו שמחים שהאמת יצאה לאור לאחר 6 שנים ארוכות בהן אלמנתו ובתו של הקבלן עמיחי קוזניץ ז"ל, נאלצו לנהל הגנה כנגד תביעת סרק שקרית, שבעצם מוטטה את החברה המשגשגת שהמנוח הקים".

מהתובעת, חברת ע. בן גד אחזקות, נמסר כי היא לומדת את פסק הדין וכי "ערעור עליו יוגש לבית המשפט העליון. בנוסף, אף בבית המשפט המחוזי התקבלו חלק מטענותיה של התובעת, לרבות שהנתבעת עיוולה כלפיה בהעמסת עלויות פרויקטים פרטיים שלה על הפרויקטים המשותפים לתובעת ולנתבעת. לא בכדי, הנתבעת אף שילמה סך של כ-7 מיליון שקל לידי התובעת עוד במהלך ההליך בבית המשפט המחוזי, ואף חויבה בתשלום נוסף של כרבע מיליון ש״ח במסגרת פסק הדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות