אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: Airbnb תאפשר לבטל הזמנות ללא עלות

בגלל הקורונה: Airbnb תאפשר לבטל הזמנות ללא עלות

על פי המדיניות החדשה, אורחים המגיעים מאזור שנפגע קשה מהנגיף, או כאלה שנמצאים בבידוד או שאינם יכולים לעזוב את ביתם, זכאים גם הם לאפשרות לבטל את ההזמנות שביצעו - בחינם

05.03.2020, 15:50 | שירות כלכליסט
התפשטות נגיף הקורונה ליותר מ-70 מדינות גורמת לאנשים ברחבי העולם לשקול מחדש את תוכניות הנסיעות שלהם. החששות מפני הדבקות בנגיף במהלך חופשה הביאו לעלייה בביקוש לביטוח נסיעות, כאשר צרכנים מעוניינים להשיג לעצמם רשת ביטחון אם יאלצו בסופו של דבר לבטל את הנסיעה.

קראו עוד בכלכליסט

אבל מה קורה אם אתם צריכים לבטל הזמנה של דירה ב-Airbnb? בדרך כלל, הזמנות שבוצעו דרך הפלטפורמה מתחלקות לאחת משש קטגוריות המכתיבות עד כמה מחמירה מדיניות הביטולים. אלה נעות בין "גמישות" ל"סופר קפדניות". עם זאת, החברה מציעה מעתה מדיניות נפרדת להזמנות עם אפשרויות לשינוי בגלל נגיף הקורונה.

דובר החברה אישר אתמול (ד') בראיון ל-CNBC  כי מדיניות הנסיבות המקילות של Airbnb חלה על כל הזמנה בה היה על המארח או האורח לבטל את ההזמנה על מנת לעמוד במגבלות שהטילו ממשלות או רשויות הבריאות. פירוש הדבר שמטיילים או מארחי Airbnb יוכלו לשנות או לבטל הזמנה ללא עלות אם ההזמנה נמצאת במקום המושפע מהנגיף, בשל עצירת התנועה, אזהרות מסע או מגבלות נסיעה. הזמנות בסין, דרום קוריאה ובחלקים של צפון איטליה נכללות כיום בקטגוריה זו.

נזהרים מהקורונה בנמל התעולה בן גוריון, צילום: שאול גולן נזהרים מהקורונה בנמל התעולה בן גוריון | צילום: שאול גולן נזהרים מהקורונה בנמל התעולה בן גוריון, צילום: שאול גולן

אורחים המגיעים מאזור שנפגע קשה, ונמצאים בבידוד או שאינם יכולים לעזוב את ביתם, זכאים גם הם לאפשרות לבטל את ההזמנות שביצעו בחינם.

ממשלות רבות, ביניהן בריטניה, אוסטרליה וארה"ב פרסמו אזהרות מסע המייעצות לאזרחיהן לא לנסוע לאזורים נגועים כמו סין, דרום קוריאה וחלקים באיטליה. אך ככל שהנגיף ממשיך להתפשט לאזורים חדשים - יעדים נוספים עתידים להצטרף לרשימה.

אנשים שאינם מסוגלים לטוס בגלל ביטולי המראות או נחיתות הקשורים לנגיף הקורונה יכולים גם הם לבטל את הזמנת ה-Airbnb שלהם ללא כל חיוב במסגרת מדיניות הנסיבות המקלות, החלות גם על אורחים או מארחים שנאלצו לשנות את תוכניותיהם על מנת לבצע חובות רפואיות הנוגעות להתפרצות ה-COVID-19, כמו גם על כל מי שאובחן כחולה ב- COVID-19 או שנחשד כנדבק.

Airbnb, צילום: רויטרס Airbnb | צילום: רויטרס Airbnb, צילום: רויטרס

מדיניות הביטול המקורית עדיין תחול על אורחים או מארחים שמבטלים הזמנה עקב חששות הנוגעות למצב הנוכחי, גם אם הם לא מושפעים ישירות על ידי הנגיף, אזהרות או מגבלות נסיעה.

"בהתחשב בסיכוני הבריאות והבטיחות הנובעים מנגיף זה, אנו מבקשים מכל המארחים והאורחים לבדוק את הנחיות הנסיעות והייעוץ הבריאותי ברשויות המקומיות הקשורות להתפרצות זו, בנוסף להוראות הניתנות מארגון הבריאות העולמי", כך לפי הודעת Airbnb באתר האינטרנט שלה. "אנו קוראים בחום לקהילה שלנו לנקוט אמצעי זהירות נדרשים על מנת להגן על עצמם בעת נסיעה או אירוח".

בנוסף מסרה החברה כי מטיילים המחפשים בפלטפורמה שלה אחר יעדים הנמצאים במרכז התפרצות נגיף הקורונה, מקבלים הודעה המעדכנת אותם על המצב באזורים אלו. ב-Airbnb הוסיפו כי החברה מתמקדת כרגע כיצד היא יכולה לתמוך בצורה הטובה ביותר בבעלי העניין שלה, ביניהם מארחים, אורחים, עובדים והקהילות בהן היא פועלת.

דירות להשכרה airbnb בברצלונה יישארו ריקות, צילום: רויטרס דירות להשכרה airbnb בברצלונה יישארו ריקות | צילום: רויטרס דירות להשכרה airbnb בברצלונה יישארו ריקות, צילום: רויטרס

מומחים אמרו ל-CNBC כי הם צופים שאנשים ברחבי העולם יבטלו או ידחו את חופשות השנה שלהם בגלל החשש להידבק בנגיף הקורונה.

חששות בתעשיית התיירות כבר מתחילות להתממש - הזמנות טיסות בארה"ב ליעדים בינלאומיים ירדו ב-20% מהשנה שעברה במשך חמשת השבועות שהסתיימו ב-23 בפברואר, כפי שעולה מנתוני ForwardKeys. חברת ניתוח הנסיעות אמרה ל-CNBC כי ניתן להבחין במגמה במספר שווקים בינלאומיים, כאשר אנשים בבריטניה ובצרפת משנים או דוחים את תוכניותיהם.

Airbnb. אפשר לקבל החזר, צילום: איי אף פי Airbnb. אפשר לקבל החזר | צילום: איי אף פי Airbnb. אפשר לקבל החזר, צילום: איי אף פי

בתוך כך, חברות התעופה הזהירו כי ההתפרצות תכביד על הרווחים, יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי לתובלה אווירית) העריך בפברואר כי משבר נגיף הקורונה יעלה למגזר יותר מ-29 מיליארד דולר בשנת 2020.

חברת התעופה האזורית בבריטניה, Flyby, הודיעה כי נכנסה לניהול מבוקר מאתמול (רביעי), תוך שהיא מציינת את השפעת התפרצות הנגיף על הדרישה לנסיעות כאחת הסיבות לקריסתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
פעם אחת ויחידה ניסיתי Airbnb וזה לא יקרה שוב..תקרא
אני שוהה תקופות ארוכות בחו"ל בבתי מלון ולתומי פעם אחת שקלתי לנסות את Airbnb . הזמנתי בית פרטי לשבוע. כשהגעתי לנכס ראיתי שהמצב שונה מאוד מהתמונות ולא מעניין אותי אם יחזירו את הכסף או לא אני קודם כל עוזב והולך לבית מלון. מהמלון ביטלתי את ההזמנה ולמרות שבעל הנכס הסכים ועל ביטול גובה מחיר של לילה אחד Airbnb לא מסכימה לוותר על מלוא העמלה שלה לשבוע שלם. רק איום בתביעה ייצוגית בטענה שאין מערכת הזמנה כזאת בעולם שאם אזמין לשנה למשל ואבטל אז לנכס אני צריך לשלם לילה אחד ולהם צריך לשלם עמלה לשנה הסכימו
א  |  07.03.20