אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "נגייס את הנוער בחופש לחיטוי התחבורה הציבורית - ייתכן שהחופש יורחב" צילום: רויטרס

נתניהו: "נגייס את הנוער בחופש לחיטוי התחבורה הציבורית - ייתכן שהחופש יורחב"

ראש הממשלה הצהיר על שורת צעדים חריגים נגד הקורונה. בין היתר, אמר כי יתקיים מבצע חיטוי כולל של תחנות רכבת ואוטובוסים שייערך באמצעות בני נוער בתקופת החופש: "יתכן שתינתן להם חופשה מורחבת". עוד הצהיר כי חיל האוויר יגויס "כדי לוודא שיש לנו את האספקה החיונית לישראל"

07.03.2020, 20:34 | שירות כלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו פירט הערב (מוצ"ש) מספר צעדים דרמטיים שבכוונתו לנקוט נגד התפשטות נגיף הקורונה. זאת, על רקע "עלייה בקצב ההידבקות ב-48 השעות האחרונות". לדברי נתניהו, "יש חולה בן 38 שנלחם על חייו. אנחנו לא יכולים לאמוד בדיוק את קצב ההדבקה, אבל הוא כנראה גבוה ממה ששיערנו".  

קראו עוד בכלכליסט

אחד הצעדים שעליהם רמז נתניהו כולל חיטוי של כלל מתקני התחבורה הציבורית בישראל, כדי לוודא שאלה נקיים מנגיף הקורונה. המהלך רחב ההיקף ייעשה, בין היתר, באמצעות בני נוער שייהנו מחופשה מורחבת בבתי הספר. "צריך להבין שהמגפה לא פוגעת בילדים או בנוער תודה לאל, אין מקרה אחד שאנחנו יודעים עליו", אמר נתניהו. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: רויטרס ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: רויטרס ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: רויטרס

לדבריו, "אנחנו חייבים לחטא מתקנים ציבוריים, הנגיף הזה רגיש לאקונומיקה ואנחנו צריכים לפעול בצורה מסודרת ולחטא תחנות רכבת, אוטובוסים וכו'". בשלב זה עבר נתניהו לדבר על בני הנוער, שבאופן מפתיע ישולבו במהלך: "לצורך זה אגייס בתקופת החופש, יתכן שיהיה חופש מורחב, את הנוער גם בבתי הספר וגם במסגרת תנועות הנוער בצורה מאוד מוקפדת, לעזור בחיטוי, אני מבקש גם מצה"ל שיקח מתקנים מסוימים לטובת הדבר".

עוד אמר נתניהו כי הוא "מתכוון לגייס את חיל האוויר ולוודא שיש לנו את האספקה החיונית לישראל. אמרתי ששרשרת האספקה נעצרת גם בדברים שחיוניים לנו כולל תרופות וחומרי גלם של תרופות, ישראל במצב כמעט הטוב ביותר במדינות העולם בדיוק בגלל המדיניות המחמירה שיזמנו ולכן אנחנו שולטים במצב, ובאמצעות גיוס כוחות התעופה אנחנו מתכוונים לשמור על זה".

עוד חזר נתניהו על הבטחתו "לפתוח קו אשראי כדי לתת מענה לעסקים וחברות שירגישו את הלחץ" והצהיר כי ברצונו גם "לגייס את מיטב המוחות בישראל, על מנת להבטיח יכולת בדיקה תעשייתית שנפריד בין החולים לבריאים ונמשיך לשמור על כלכלת ישראל. בלי זה, דברים יביאו למצב של קריסה כפולה, גם כלכלית וגם תעשייתית. ביכולתנו לשנות זאת".

נתניהו הוסיף כי "ב-48 השעות האחרונות דיברתי עם מנהיגי עולם ויזמתי שיחת ועידה שנבצע השבוע כדי לראות כיצד המדינות יוכלו לעזור זו לזו. אני חייב להגיד שהיתה היענות גדולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות