אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על מדווחת על "השפעה מהותית בעקבות חובת הבידוד ל-14 יום" - וצופה ביטולי טיסות רבים צילום: אל על , SIVANFARAG

נגיף הקורונה

אל על מדווחת על "השפעה מהותית בעקבות חובת הבידוד ל-14 יום" - וצופה ביטולי טיסות רבים

בדיווח שפרסמה החברה צויין גם כי "בשלב זה לא ניתן להעריך את היקף ההשפעה" של הנחיות משרד הבריאות החדשות; עוד מדגישה אל על כי החברה מתכננת בשלב זה להמשיך ולבצע שינויים והתאמות תפעוליות ומסחריות בפעילותה, תוך התחשבות, בין היתר, בשמירה על קשר אווירי לישראל וממנה ביחס להובלת נוסעים ומטען

11.03.2020, 09:36 | תומר הדר

משבר התפשטות נגיף הקורונה ממשיך להפיל את אל על: בדיווח של החברה לבורסה הבוקר (ד'), הדגישה אל על כי "להודעת משרד הבריאות בדבר חובת בידוד של 14 יום על הנכנסים לישראל מכל מדינות העולם החל ממועד פרסום ההודעה, צפויה להיות השפעה מהותית לרעה על פעילות החברה. בשלב זה לא ניתן להעריך את היקף ההשפעה".

קראו עוד בכלכליסט

דלפקי אל על הריקים בנתב"ג, צילום: תומר הדר דלפקי אל על הריקים בנתב"ג | צילום: תומר הדר דלפקי אל על הריקים בנתב"ג, צילום: תומר הדר

עוד מדגישה אל על כי החברה מתכננת, בשלב זה, להמשיך ולבצע שינויים והתאמות תפעוליות ומסחריות בפעילותה וברשת הנתיבים, בהתאם לביקוש לטיסות ותוך התחשבות, בין היתר, בשמירה על קשר אווירי לישראל וממנה ביחס להובלת נוסעים ומטען, ובמתן פתרונות ללקוחות החברה במידת האפשר. הערכת החברה היא כי השינויים האמורים יכללו ביטול טיסות רבות ביחס ללוח הטיסות המתוכנן.

נזכיר כי אמש דווח על כך שסכום הסיוע שאל על מעריכה שנדרש לה כדי להבטיח את המשך קיומה, ויוגש לאוצר, יעמוד על 700 מיליון דולר. הסכום מבוסס על תחשיבי החברה בתרחיש בו היא כמעט מושבתת למשך שלושת החודשים הבאים. לפי דרישת האוצר, סכום הסיוע יינתן כהלוואה ולא כפיצוי וכנגד ההלוואה תצטרך אל על להעמיד בטוחות להחזרתה. משימה קשה, על רקע חובות החברה, שהמשבר תפס אותה בעיצומו של תהליך הצטיידות בצי מטוסים חדשים בעלות של 1.6 מיליארד דולר, עליו התחייבה ונטלה הלוואות בגינו. 

בתחילת השבוע - לפני פרסום ההנחיות המעודכנות בנוגע לחובת הבידוד של השבים מחו"ל על ידי משרד הבריאות - הודיעה אל על לבורסה על צפי ירידה בהכנסות של 150-140 מיליון דולר בחודשים ינואר-אפריל 2020; מתוך סכום זה, פגיעה של 90-80 מיליון דולר תירשם בדוחות הרבעון הראשון. כמו בהודעות הקודמות בעניין, אל על חזרה והדגישה שחלק מהירידה צפוי להתקזז בצמצום ההוצאות התפעוליות, כך שההשפעה השלילית בפועל על הכנסות ינואר-אפריל צפויה לעמוד על 90-70 מיליון דולר, וברבעון הראשון על 45-35 מיליון דולר.

בשבוע שעבר פורסם כי אל על החלה בפיטורי אלף העובדים עליהם הודיע מנכ"ל החברה, גונן אוסישקין. בנוסף הודיעה החברה כי עובדיה הקבועים יידרשו לבצע קיצוצי שכר. המנכ"ל אוסישקין הודיע לנציגות העובדים על פיטוריהם של 600 עובדים קבועים; בנוסף, נודע כי אל על שלחה מכתבי פיטורים למאות מתוך 2,800 העובדים הזמניים בחברה, שמועסקים בה פחות מחמש שנים. בין העובדים: צוותי אוויר, דיילות ודילי אוויר וקרקע ועובדים זמניים אחרים בתחום התפעול בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות