אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר הקורונה: עיריית תל אביב פוטרת עסקים קטנים ובינוניים מארנונה צילום: דוד הכהן

משבר הקורונה: עיריית תל אביב פוטרת עסקים קטנים ובינוניים מארנונה

עסקים קטנים ובינוניים שהיקף החיוב השנתי שלהם בארנונה הוא עד 100 אלף שקל, יקבלו דחייה בתשלום הארנונה לחודשים מרץ ואפריל, עד ל-1 במאי 2020. טרם נקבעו הקלות לבתי מלון בעיר

12.03.2020, 15:40 | שלומית צור

עיריית תל אביב הודיעה כי תעניק הקלות בתשלום הארנונה לעסקים קטנים ובינוניים לאור התפשטות נגיף הקורונה והפגיעה הפוטנציאלית בחיי המסחר והעסקים בעיר. בהנחיית ראש העירייה רון חולדאי נקבע כי עסקים קטנים ובינוניים אשר היקף החיוב השנתי שלהם בארנונה הינו עד מאה אלף שקל, יוכלו לדחות את תשלומי הארנונה לחודשים מרץ- אפריל עד ל-1 במאי 2020 באותם תנאי תשלום. "העסקים הקטנים והבינוניים הם עמוד השדרה של עירנו", מסר חולדאי. "אנו קשובים למצוקה שעולה מבעלי העסקים ונמצאים בקשר שוטף עם ראשי האיגודים והקבוצות העסקיות בעיר".

קראו עוד בכלכליסט

טיילת של תל אביב, צילום: שאטרסטוק טיילת של תל אביב | צילום: שאטרסטוק טיילת של תל אביב, צילום: שאטרסטוק

במקביל, טרם נקבעו הקלות בארנונה לבתי מלון הפועלים בעיר, אשר ביממה האחרונה מצמצמים פעילות וחלקם אף נסגרים. זאת בהמשך להודעה אמש האוסרת על איסור התכנסות בן למעלה מ-100 איש ולאחר סגירת השמיים. היום הודיעו האחים נקש כי החברה סוגרת את מרבית מלונות הרשת בישראל. גם יתר רשתות בתי המלון – פתאל, ישרוטל, דן ואטלס, מאחדות פעילות של מספר מלונות לאחד וסוגרות שורה של בתי מלון ומוציאות עובדים לחופשה ללא תשלום. בין היתר נסגרו בתי מלון בתל-אביב: לינק של דן, לאונרדו ארט ולאונרדו ביץ' של פתאל וישרוטל טאואר. עוד נסגרו לפעילות המלונות ניקס ופבליקה בהרצליה.

"המלונאים באזור תל אביב חווים את המשבר הכי עוצמתי שידעו אי פעם", מסר מנכ"ל התאחדות המלונות בתל אביב עודד גרופמן "למעשה התיירות הנכנסת מחו"ל שמהווה 90% מאחוזי התפוסה במלונות בעיר נמחקה, וגם תיירות הפנים לא קיימת. כתוצאה מזה יש גל גדול של פיטורים ברמות שלא היו עד כה. אלפי עובדים או מפוטרים או בחל"ת (חופשה ללא תשלום). למעלה מעשר בתי מלון נסגרו בעיר כאשר ברמת הכנסות הפגיעה היא אנושה. ענף התיירות עומד בקו הראשון של הפגיעה ועד היום לא קיבלנו כל סיוע, כאשר יש עסקים שאין להם חמצן וכל יום שעובר המשבר הולך ומעמיק. בסופו של יום צריך לנקוט במהלכים שביום שאחרי המשבר יהיו פה עדיין בתי מלון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות