אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות המלונות: 4,000 עובדים הוצאו לחופשה ללא תשלום צילום: שאטרסטוק

נגיף הקורונה

התאחדות המלונות: 4,000 עובדים הוצאו לחופשה ללא תשלום

על פי הנתונים, התפוסה במלונות מתחילת המשבר ירדה אל מתחת ל-40%. נשיא ההתאחדות, אמיר חייק: "ללא הזרמת חמצן מיידית לענף בהיקף של כחצי מיליארד שקל החולה הזה ימות"

09.03.2020, 12:21 | תומר הדר

מלונות ישראל הוציאו כ-4,000 עובדים לחופשה ללא תשלום, כך הודיעה התאחדות המלונות בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

ענף המלונות בישראל מעסיק כ- 41 אלף עובדים כיום. לפי נתוני ההתאחדות, הנזק השנתי המוערך לענף נאמד בכ- 4.2 מיליארד שקל. עד כה צנחו התפוסות במלונות בישראל אל מתחת ל-40%, נתון שבעצמו מציג ירידה של 30% ביחס לנתוני התקופה המקבילה אשתקד. עיקר הירידות, כך עולה מנתוני התאחדות המלונות, נרשמו בתל אביב ובירושלים.

הטיילת בתל אביב (ארכיון), צילום: שאטרסטוק הטיילת בתל אביב (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק הטיילת בתל אביב (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

באשר לתרחישים לפיהם מדינת ישראל עשויה לסגור את גבולותיה בפני תיירים, מדגישה ההתאחדות כי סגירה של גבולות ישראל תביא למחיקה מיידית של מעל 500 מיליון שקל מהכנסותיו החודשיות של ענף המלונות בישראל, לפיטורים ולסגירה של מלונות.

נשיא התאחדות המלונות אמיר חייק מסר, "מדובר במשבר הקשה ביותר בתולדות ענף המלונאות בישראל, הנחשב לאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים במשק ונמצא כעת בחזית המשבר. הענף, המזרים מיליארדים מדי שנה להכנסות המדינה נמצא על פי תהום. הגיע הזמן שהממשלה תנהג בצורה אחראית לא רק כלפי אזרחיה, אלא גם כלפי כלכלתה, ותפנים שללא הזרמת חמצן מיידית לענף בהיקף של כחצי מיליארד שקל החולה הזה ימות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות