אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כנס ה-WWDC 2020 של אפל יתקיים באופן מקוון בלבד צילום: אפל

משבר הקורונה

כנס ה-WWDC 2020 של אפל יתקיים באופן מקוון בלבד

בעקבות נגיף הקורונה חברת אפל הודיעה כי כנס המפתחים השנתי שלה יערך ללא קהל וישודר למיליוני הצופים ברשת. במקביל שלל סניפי החברה, מלבד 42 חנויות בסין, ייסגרו למשך שבועיים

14.03.2020, 13:33 | איתמר זיגלמן

אפל הודיעה בסוף השבוע רשמית כי היא בכוונתה לקיים את כנס המפתחים השנתי, ה-WWDC 2020, אך לאור התפרצות נגיף הקורונה הוא יתקיים לראשונה ללא קהל ויהיה ניתן לראותו בצורה מקוונת דרך אתר החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בצעד אחראי של אפל המצטרף למגבלות נוספות שהציבה בתקופה האחרונה בכל הקשור לשמירה על הציבור מפני הידבקות בנגיף. היא הגבילה את כמות המתכנסים בשיעורי ההדרכה בסניפיה באירופה, הגבילה את מגע הלקוחות באוזניות ה-Airpods ושעוני ה-Apple Watch על מנת למנוע את הפצת המחלה וכעת אף מודיעה, על פי בלומברג, כי תסגור את כל חנויותיה מחוץ לסין למשך שבועיים, בעוד ש-42 הסניפים של החברה בממלכה הגדולה יחזרו אט אט לפעילות.

WWDC2020, צילום: אפל WWDC2020 | צילום: אפל WWDC2020, צילום: אפל

בפרסום הודעת החברה על קיום הכנס נראה גב של לפטופ מודבק בסטיקרים, וכנראה שמדובר ברמיזה על בואם של דגמי ה- MacBook  וה- MacBook Pro החדשים, שיגיעו עם מקלדת ה-Butterfly ויכללו לראשונה מזה 20 שנה צ'יפ מתוצרת אפל בלבד על בסיס ה-A14 ו-A15.

WWDC2020, צילום: אפל WWDC2020 | צילום: אפל WWDC2020, צילום: אפל

מה עוד ניתן לצפות שיוצג באירוע השנה? אין לדעת בוודאות אך לאפל יש לא מעט מכשירים חדשים בקנה וייתכן שבעקבות ביטול אירוע החברה במרץ, היא תשלב בו גם השקה של חומרה חדשה לצד עדכוני מערכת ההפעלה שלה למכשירי המק וה-iOS. בין המכשירים שאנו מצפים להם השנה נכללים אוזניות ה-Over Ear של החברה, השקת דגמי הביניים של האייפון: האייפון SE 2 ודגם האייפון 9, אייפד פרו חדש עם שלוש מצלמות ומקלדת חדשה, דגם נוסף לסדרת ה-iMac ושדרוגים קלים לסטרימר של החברה - האפל TV.

WWDC2020 , צילום: Macrumors.com WWDC2020 | צילום: Macrumors.com WWDC2020 , צילום: Macrumors.com

בנוסף בלא מעט בלוגרים מדברים על ציפ חדש של החברה בשם AirTag, אותו תצרפו למחזיק המפתחות שלכם או לכל מוצר אחר שהולך לכם לאיבוד לעיתים קרובות, ותוכלו לאתר אותו בזכות האייפון שלכם. תוסף מסקרת נוסף ששמענו שהחברה עובדת עליו כבר יותר משנתיים הוא חיישן ה-3D, שיצטרף למערך המצלמות של דגמי האייפון 12 והאייפד פרו ויאפשר שימוש רחב יותר בטכנולוגיות ה-AR.

תגיות