אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין הגיע לארץ ולא נכנס לבידוד צילום: אוראל כהן

אלשטיין הגיע לארץ ולא נכנס לבידוד

אלשטיין לא עבר על הוראות משרד הבריאות - הוא הגיע לארץ כתייר זמן קצר לפני כניסה לתוקף של ההוראה על כניסת כל הנכסים לישראל לבידוד

15.03.2020, 08:30 | גולן חזני
בעל השליטה באי.די.בי פתוח אדוארדו אלשטיין הגיע ביום חמישי בערב לארץ מארגנטינה, והפתיע את עובדי אי.די.בי כשהגיע למשרדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההנחיות החדשות שניתנו השבוע במאבק מול התפשטות הקורונה, כל נוסע שמגיע מחו"ל מחויב לשהות שבועיים בבידוד. בעת הגעתו של אלשטיין למשרדי אי.די.בי בבניין נכחו במקום חלק מעובדי החברה. 

אלשטיין לא עבר על חוק הבידוד, משום שהנחיות משרד הבריאות, שפורסמו ב־9 במרץ, קבעו כי עד 12 במרץ ב־20:00 (זמן קצר לאחר הגעת אלשטיין) יכול תייר להגיע לארץ ולהימנע מבידוד, כשפרק הזמן ניתן כדי להתארגן לקראת התקנה. עם זאת, הוא עורר דאגה בקרב חלק מהאנשים שנדרשו להיות בקרבתו ואף להיפגש עמו. בעל השליטה באי.די.בי הגיע אחרי למעלה מ־20 שעות טיסה. עד היום מרבית חולי הקורונה בארץ היו ישראלים שהגיעו בטיסות מחו"ל.

אלשטיין הגיע על תקן תייר, שכן הוא לא אזרח ישראלי, אף שהוא מרבה לשהות בארץ ומחזיק בשליטה בחברה ישראלית ציבורית גדולה. אלשטיין הגיע לקראת פרסום הדו"חות השנתיים של אי.די.בי פתוח בסוף החודש. החברה מצויה במצב פיננסי קשה, והשווי הנקי של נכסיה הוא שלילי בגובה מעל 700 מיליון שקל. איגרות החוב שלה מסדרה ט' בהיקף של מיליארד שקל נסחרות בתשואת זבל של 126%, שמשקפים חוסר אמון של השוק ביכולת ההחזר של החברה.

אלשטיין, צילום: אוראל כהן אלשטיין | צילום: אוראל כהן אלשטיין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות