אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הבריאות הורה לאשר מיידית 500 תקנים של רופאים ומתמחים למערכת הבריאות צילום: אבי מועלם

שר הבריאות הורה לאשר מיידית 500 תקנים של רופאים ומתמחים למערכת הבריאות

"לא יהיה עוד רופא אחד בישראל שיישב בבית משום שאין לו תקן", אמרו לאחר הסיכום על תוספת התקנים שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ההסתדרות פרופ' חגי ציון. מספר התקנים כולל גם סטאז'רים

15.03.2020, 19:06 | אדריאן פילוט

שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ההסתדרות הרפואית (הר"י) פרופ' ציון חגי סיכמו על תוספת של 500 תקנים עבור רופאים שטרם שובצו במערכת הבריאות, לרבות מתמחים וסטאז'רים - כך הודיע לפני זמן קצר הר"י.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הסיכום, שאליו הגיעו ליצמן וחגי בפגישה שנערכה היום (א) על רקע משבר הקורונה, "לא יהיה עוד רופא אחד שיושב בבית משום שאין לו תקן", לשון ההודעה. לפי הודעת הר"י, החלטת ליצמן באה בנוסף להחלטה על תגבור מיידי של פעילות המעבדות הרפואית כך שיתאפשר ביצוען של מאות בדיקות קורונה נוספות מדי יום כדי להתמודד כנדרש עם צורכי המערכת בעת המשבר הנוכחי.

עוד דיווחה הר"י כי סיכמה עם המשרד על כך שתיבחן קליטה במערכת של סטודנטים לרפואה המצויים כבר בשנה השישית, יחד עם צעדים נוספים שמטרתם להקל על הצוותים הרפואיים שנמצאים בחזית המאבק בקורונה.

שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אבי מועלם שר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: אבי מועלם שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אבי מועלם

אחת השאלות החשובות היא מאיפה יגיע הכסף למימון 500 תקנים שהיו צריכים להגיע זה זמן רב למערכת. הנה אחת מהתשובות האפשריות: בשבוע שעבר החליטה הממשלה על תוספת תקציבית של מיליארד שקל להתמודדות עם הקורונה, כאשר "כלכליסט" חשף את פירוט השימושים שמתכוון לעשות משרד הבריאות עם אותם הכספים.

 אחד הסעיפים המשמעותיים שם בסך של 257 מיליון שקל יועד להגברת כוח אדם, הן לבתי חולים, הן למד"א, והן למשרד הבריאות, אולם בכירים במערכת מסרו כי רוב התקנים יועדו לתוספת רופאים, אחיות וצוותי הניקיון והחיטוי. ישנה הקצאה נוספת של 300 מיליון שקל שלא צוין לה ייעוד ברור מפני שיש הוצאות בלתי צפויות, אך חלק מאותם כספים יועדו להגברת ביצוע בדיקות.

“המאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה מחייב התגייסות כלל מערכתית, רפואית ותקציבית, כדי להעניק למערכת הבריאות את הכלים הדרושים לה בעת חרום זו. אני שמח שההסתדרות הרפואית רואה זאת איתנו עין בעין וביחד נפעל למען אזרחי ישראל, ציבור החולים והרופאים המסורים”, מסר ליצמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות