אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק סוגרת את בתי הספר הציבוריים כדי להילחם בקורונה צילום: CBS

ניו יורק סוגרת את בתי הספר הציבוריים כדי להילחם בקורונה

מושל ניו יורק הורה על סגירת רשת בתי הספר הציבוריים בעיר – הגדולה ביותר בארה"ב – ושלח 1.1 מיליון תלמידים לשהות בבתיהם בניסיון למנוע את התפשטות הקורונה בעיר

16.03.2020, 06:55 | שירות כלכליסט

בתי הספר הציבוריים בניו יורק ייסגרו בניסיון למנוע את התפשטות הקורונה בעיר. מדובר ברשת החינוך הציבורי הגדולה ביותר בארה"ב - 1.1 מיליון תלמידים יצטוו להישאר בבתיהם.

קראו עוד בכלכליסט

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, הורה על סגירת בתי הספר, בעקבות לחץ שהפעילו הורים וחברי מועצת העיר, ובעקבות מדינות אחרות בארה"ב שסגרו את בתי הספר במסגרת המלחמה בקורונה.

אוטובוס תלמידים, צילום: CBS אוטובוס תלמידים | צילום: CBS אוטובוס תלמידים, צילום: CBS

מדובר בקרוב ל-1,900 בתי ספר ציבוריים שפועלים בעיר ניו יורק. רבים מבתי הספר הפרטיים בעיר כבר הקדימו וסגרו את שעריהם, עם התפשטות המגפה.

גם בתי הספר בשכונות הצמודות לניו יורק, בווסטצ'סטר, נסאו וסאפוק, סוגרות את בתי הספר בתחומן למשך שבועיים, ממחר.

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאסיו, התנגד לסגירת בתי הספר בעיר, בגלל ההשלכות שיש לסגירה על התלמידים והוריהם. רק אתמול הוא אמר שהשארת בתי הספר פתוחים היא קריטית, והסביר כי קיים חשש שעובדים במערכת הבריאות ייאלצו להישאר בבית עם ילדיהם ולא יוכלו לסייע בטיפול בחולים. עוד אמר כי מאות אלפי תלמידים עניים עלולים להתדרדר לרעב, כשלא יקבלו את ארוחות החינם או המסובסדות שהם מקבלים בבתי הספר הציבוריים.

סגירת בתי הספר בניו יורק באה לאחר שערים גדולות אחרות כמו לוס אנג'לס, יוסטון, סן פרנסיסקו, סיאטל וושינגטון די.סי כבר סגרו את מערכות החינוך הציבוריות בתחומן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות