אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
12 אלף מובטלים נרשמו אתמול בשירות התעסוקה; מתחילת מרץ - 40 אלף צילום: באדיבות שירות התעסוקה

12 אלף מובטלים נרשמו אתמול בשירות התעסוקה; מתחילת מרץ - 40 אלף

63% מדורשי העבודה שנרשמו היום - בחופשה ללא תשלום. כדי לפזר עומסים על אתר שירות התעסוקה – השירות הודיע שכל מי שיירשם עד יום חמישי יחשב כמי שנרשם היום. מאפשר להירשם גם בלשכות

16.03.2020, 13:51 | שחר אילן
משבר האבטלה הולך ומחריף. אתמול (שני) נרשמו בשירות התעסוקה 11,800 דורשי עבודה, מתוכם 7,400 שהם 63% בחופשה ללא תשלום. לשם השוואה בשבוע הראשון של ינואר נרשמו בממוצע כ-500 איש ביום. מאז תחילת מרץ ועד הבוקר נרשמו 40,000 דורשי עבודה שחצי מהם יצאו לחופשה ללא תשלום. הבוקר פרסם "כלכליסט" שבשרות התעסוקה מעריכים שעד סוף השבוע יגיע מספר הנרשמים ל-60 עד 80 אלף, נתון שמשמעו הוא זינוק באבטלה מ-4% ל-5.5%-6%.

קראו עוד בכלכליסט

מובטלים בשירות התעסוקה (ארכיון), צילום: צביקה טישלר מובטלים בשירות התעסוקה (ארכיון) | צילום: צביקה טישלר מובטלים בשירות התעסוקה (ארכיון), צילום: צביקה טישלר

כדי לעמוד ברישום ההמוני של מובטלים, שירות התעסוקה שילש את כמות השרתים של האתר שלו והרחיב את יכולותיו. עם זאת קיים חשש שכניסה של עשרות אלפי גולשים בו זמנית לאותו דף – עלולה להקשות על פעילותו. לכן הוחלט "לפזר" את עומס הגולשים, שלא יהיו תלויים בתאריך מסוים לקבלת זכויותיהם. כל מי שיירשם עד יום חמישי, 19 במרץ, ייחשב כאילו נרשם אתמול, 15 במרץ וכל זכויותיו יישמרו. בנוסף, שירות התעסוקה מאפשר הירשמות ידנית בלשכות (ללא תור וללא פגישה עם מתאם השמה).

הבוקר פרסם "כלכליסט" גם כי מנכ"ל ביטוח לאומי מאיר שפיגלר מעריך את התוספת לתקציב דמי האבטלה שיגרום גל המובטלים החדשים (מפוטרים וחל"ת) בכ־1.1 מיליארד שקל לחודש. זאת לפי חישוב של 55 מיליון שקל לכל 10 אלף איש ועל בסיס צפי שגל הפיטורים הראשון יסתכם בכ־200 אלף איש. זאת, כיוון שצפויים פיטורים גם ברשויות המקומיות ובהשכלה הגבוהה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות