אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלונות דן פנורמה בת"א, ירושלים וחיפה ישכנו את חולי הקורונה צילום: מוטי קמחי

משבר הקורונה

מלונות דן פנורמה בת"א, ירושלים וחיפה ישכנו את חולי הקורונה

הרשת שייכת למיקי פדרמן, בעל השליטה באלביט מערכות, אחת הספקיות הגדולות של משרד הביטחון; סגרה את רוב בתי המלון שלה בעקבות הקורונה, ועתה צפויה להשכיר שלושה מהם למדינה - ב-80 שקל ללילה לחדר

16.03.2020, 18:55 | אודי עציון

רשת מלונות דן תשכיר למשרד הביטחון שלושה מבתי המלון שלה לשימוש כ"מלוניות" עבור חולי קורונה שנשלחים לבידוד. זאת במסגרת התוכנית שמקדם שר הביטחון נפתלי בנט. המלון הראשון שיופעל במתכונת החדשה הוא דן פנורמה בתל אביב, ככל הנראה כבר מחר (ג') בבוקר. מלונות נוספים יהיו דן ירושלים, לשעבר היאט, בצפון העיר, ומלון דן פנורמה בחיפה. חוזה עם משרד הביטחון יוכל לסייע לרשת להתמודד עם הצניחה החדה בהכנסותיה, שכדי להתמודד עימה סגרה הרשת רוב המלונות שלה, הוציאה עובדים לחופשה ללא תשלום ועצרה השקעות מתוכננות. לפי ההערכות, התעריף שייגבה מהמדינה יהיה 80 שקל לחדר ללילה. בשלושת המלונות כ-1,200 חדרים.

קראו עוד בכלכליסט

הרשת דיווחה היום לבורסה כי במסגרת מאמציה להקטין הוצאות בעקבות עצירת התיירות לישראל בגל מגיפת הקורונה נסגרו רוב בתי המלון שלה.

מיקי פדרמן, בעלי רשת מלונות דן, צילום: אוראל כהן מיקי פדרמן, בעלי רשת מלונות דן | צילום: אוראל כהן מיקי פדרמן, בעלי רשת מלונות דן, צילום: אוראל כהן

יצוין כי בעל השליטה ברשת מלונות דן, מיקי פדרמן (73%), הוא גם בעל השליטה באחת הספקיות הגדולות של משרד הביטחון, אלביט מערכות (44%).

אלביט מספקת למשהב"ט מטוסים ללא טייס, ציוד מודיעין, ומערכות מסווגות אחרות. רק אתמול הודיעה אלביט על חוזה בסך 200 מיליון דולר עם המשרד עבור פרויקט התותח העתידי של צה"ל, שיבוצע באמצעות אלביט אמריקה.

חברת דן היא כבר היום ספק משמעותי של משרד הביטחון, באמצעות חברת הבת שלה עידית לוגיסטיקת מזון, שמספקת בכל יום ארוחות ל-35 אלף חיילים בעקבות הפרטת מערך המזון בצה"ל.

מרשת מלונות דן נמסר כי אין לה הסכם חתום עם משרד הביטחון: "השתתפנו בהליך תחרותי שנערך על ידי משרד הביטחון בהליך השתתפו כל רשתות המלונות הגדולות. ללא קשר לחתימה, מכיוון שיש לחץ בזמן, התחלנו בהכנות יחד עם פיקוד העורף ומשרד הבריאות".

ממשרד הביטחון נמסר כי "משרד הביטחון, יחד עם משרדי האוצר (אגף התקציבים) והבריאות ובשיתוף כלל גופי החירום, מקיים עבודת מטה בנושא, לרבות מגעים עם מספר בתי מלון ברחבי הארץ, על מנת ליישם את הנחיית שר הביטחון, נפתלי בנט, לפתיחת מלוניות הבראה קהילתיות בהקדם. העבודה על הפרויקט בעיצומה. בשלב זה, טרם התקבלו החלטות בנושא".

גורם ביטחוני אמר כי משרד הביטחון ביצע הליך תחרותי בנוהל רכש בהול בין 3 רשתות בתי מלון, על פי קריטריונים אחידים שקבעו משרדי הממשלה הרלוונטיים ובראשם משרד הבריאות, שלוקח חלק בכל שלבי העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות