אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזריאלי ומליסרון יקפיאו את דמי השכירות לחנויות בקניונים החל מאפריל צילום: שאול גולן

עזריאלי ומליסרון יקפיאו את דמי השכירות לחנויות בקניונים החל מאפריל

זאת לאחר שהרשתות הודיעו לקבוצות הקניונים שאין ביכולתן לשלם בשל המשבר: עוד הודיעה עזריאלי כי תקים קרן מיוחדת לשוכרים ותזרים אליה 100 מיליון שקל וכן שתבטל את דמי השכירות החל ממחצית מרץ. אולם מליסרון לא וויתרה עליהם וגרמה לתגובות זועמות

17.03.2020, 14:22 | אורנה יפת

אחרי שרשתות הקמעונאות הוציאו מכתבים לקניונים באופן חד צדדי, החלו קבוצות הקניונים, עדיין לא כולן, להעניק פטור מדמי שכירות על הימים בהם הקניונים סגורים.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת עזריאלי הודיעה כעת על פטור מתשלום דמי שכירות למחצית השניה של חודש מרץ 2020, לעסקים שנסגרו בעקבות החלטת הממשלה. כמו כן, מקפיאה הקבוצה את תשלומי דמי השכירות והניהול החל מ-1 באפריל ועד לחזרה לשגרה. יש  לציין כי עבור חודש מרץ לא מוותרת עזריאלי על דמי הניהול ותגבה אותם מהשוכרים.

חולה קורונה מפונה מקניון גבעתיים, צילום: שאול גולן חולה קורונה מפונה מקניון גבעתיים | צילום: שאול גולן חולה קורונה מפונה מקניון גבעתיים, צילום: שאול גולן

כמו כן, הודיעה עזריאלי על הקמת קרן מיוחדת לסיוע לשוכרים, שהקבוצה תזרים אליה 100 מיליון שקל, באופן מיידי. כספי הסיוע יועמדו בדרך של מענקים לשוכרים והלוואות בתנאים מיוחדים שיחלו להיפרע לאחר 12 חודשים ממועד העמדת ההלוואה וייפרסו על פני תקופת החזר ארוכה, הנגזרת מתקופת הסכם השכירות.

"כספי הקרן יועמדו לשוכרים, לטובת שמירה על בטחונם הכלכלי וההמשכיות העסקית", כתבה הקבוצה לשוכרים. "אנו נפרסם בקרוב את הקריטריונים לקבלת סיוע מהקרן, בכפוף לתקנון, תוך מתן דגש מיוחד לעסקים קטנים ובינוניים. בעת הזו, אנו רואים בשמירה על בטחונכם העסקי, תשתית קריטית להתמודדות נכויוצאת ענה עם המשבר, כך שעסקיכם יהיו יציבים פיננסית, תפעולית ושיווקית, ביום שאחרי".

כפי שנחשף אמש ב"כלכליסט" קבוצת מגה אור הודיעה על ביטול דמי השכירות למחצית חודש מרץ ותוותר גם על דמי השכירות לאפריל. גם ביג יצאה אתמול בהודעה דומה לשוכרים.

מי שלא מוותרת, בשלב זה, על דמי השכירות למחצית חודש מרץ היא קבוצת מליסרון. הקבוצה הודיעה לשוכרים: "החלטנו כי ב-1.4.20 לא נגבה מהחנויות הסגורות בקניונים את דמי השכירות והניהול". אך בקרוב השוכרים זועמים על כי שכר הדירה של חודש מרץ כבר שולם בתחילת החודש, בעוד מרבית החנויות סגורות בפועל בהוראת ממשלה.

השוכרים אינם מתכוונים לשלם לקניונים את שכר הדירה של חודש מרץ וגם לא של אפריל וביצעו מהלכים כדי להבהיר את עמדתם לקניונים, מה שלא השאיר לקניונים ברירה אלא לפעול לביטול שכר הדירה גם של מחצית מרץ. כך, לדוגמה, שלח אתמול יעקב הלפרין הבעלים של אופטיקה הלפרין מכתב מעו"ד לכל הנהלות הקניונים ובו הודיע כי הוא דורש לקבל החזר כספי על ששולמו מראש על חודש מרץ.

"לאור העובדה כי דמי השכירות ודמי הניהול עבור חודש מרץ שולמו לכם מראש באופן מלא, הנכם נדרשים לזכות את מרשתנו בחלק היחסי של דמי השכירות ודמי הניהול וזאת מיום 12.3.20 מועד (הצהרת ראש הממשלה) ועד לסוף החודש", כתב עו"ד בן ציון צדוק להנהלות הקניונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות